کد خبر 451073

الزامات خرید فرش ماشینی؛

به چه نکاتی در خرید فرش دقت کنیم؟

کاهش قدرت خرید خانوارها و افزایش قیمت انواع کفپوش‌ها به‌خصوص فرش‌دستباف، موجب شده تا این‌روزها اقبال مشتریان به خرید انواع فرش ماشینی تولید داخل در طرح، رنگ، مدل و کیفیت مختلف از بین سه نوع فرش اکریلیک، پلی‌استر و پلی‌پرولین بیشتر شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، فرش‌های ماشینی اکریلیک در میان سایر انواع با اقبال بیشتر مشتریان روبه‌رو شده و پرفروش‌تر هستند. پلی‌استر نوع دیگری از فرش ماشینی است که درخشندگی و زیبایی زیادی ندارد. قیمت این نوع فرش‌ ماشینی نسبت به فرش اکریلیک و پشم، کمتر و مناسب فضاهای کم‌رفت‌وآمدتر است. فرش پلی‌پرولین نیز معمولا ارزان‌قیمت بوده، جذب رطوبت و آسیب‌پذیری کمتر و طول عمر بالاتری دارد.

  علاوه بر نوع، توجه به تعداد گره‌ها(شانه) از نکات کلیدی برای خرید فرش ماشینی است. برای خرید فرش ماشینی می‌توانید انواع شانه‌های ۲۲۰، ۲۵۰، ۲۸۰، ۳۲۰، ۳۸۰، ۴۰۰، ۴۴۰، ۵۰۰، ۷۰۰ و همینطور ۱۰۰۰  را خریداری کنید. تراکم فرش(گره‌های طولی) نکته دیگر در خرید فرش ماشینی است و معمولاً تراکم‌های فرش ماشینی در ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، 700، 800، 900، 1000، 1400، 2500، 3000  و همینطور ۳۲۰۰ رج است و هرچه تراکم فرش ماشینی شما بالاتر باشد، فرش از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار خواهد بود.

 برای خرید فرش ماشینی باید به فضایی که تصمیم به استفاده از فرش ماشینی در آن دارید نیز توجه داشته باشید و براساس اولویت و هر ملاکی که در ذهن دارید، محصول مناسبی را خریداری کنید. اگر در خانه خود فرزند کوچک و یا حتی حیوان خانگی دارید به‌دنبال فرش‌هایی بروید که پرز کمتری می‌گیرند و طرح‌های شلوغ‌تری دارند.

  انتخاب فرش ماشینی می‌تواند با ابعاد موجود در خانه شما نیز ارتباط مستقیم داشته باشد. برای مثال اگر فضای خانه شما کوچک است و می‌خواهید که با کمک یک فرش ماشینی مناسب، فضای خانه را بزرگ‌تر نشان دهید، بهتر است به سراغ فرش‌های ماشینی با رنگ‌های روشن‌تر بروید تا بتوانید با کمک آن، خانه خود را روشن‌تر، دل‌بازتر و بزرگ‌تر نشان دهید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری