کد خبر 446925

واردات ۲۵۰۰کالا ممنوع شد!

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در زمینه قطع وابستگی به خارج وزارت به دنبال محدودیت و کنترل واردات است و در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ردیف واردات را ممنوع کردیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین مدرس خیابانی بعد از ظهر امروز در آیین بهره برداری از طرح های ملی، فولاد مبارکه اصفهان را بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و نماد کار، تولید و توسعه کشور دانست و اظهار داشت: مجموعه وزارت صنعت‌، معدن و تجارت در تلاش است که تا قبل از پایان دولت یازدهم 200 طرح بزرگ صنعتی را با حجم سرمایه‌گذاری 170 هزار میلیارد تومان افتتاح کند و خوشبختانه امروز در هفته دوم آن دو طرح بزرگ افتتاح و یک طرح آن کلنگ زنی شد.

وی افزود: قطار توسعه کشور علی رغم تلاش‌های دشمن و فشارهای اقتصادی توقف ناپذیر است و حدود 12 هزار و 500 طرح بالای 60 درصد و 3 هزار و 800 طرح بالای 80 درصد در کشور در حال حرکت است و این 200 طرح جزو بزرگترین طرح‌های صنعتی و معدنی خواهد بود که هر هفته افتتاح می‌شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: اصفهان 8 هزار و 600 واحد صنعتی دارد که 4هزار و 600 طرح صنعتی در آن در حال اجراست و از این میزان حدود 600 طرح بالای 80 درصد و هزار و 600 تای آن بالای 60 درصد است.

وی دو هدف اصلی را در افتتاح این طرح‌ها بیان کرد: یکی از آنها تحول عظیم چشم‌گیری که در رونق و توسعه کشور به لحاظ قطع وابستگی و اقتصاد مقاومتی ایجاد می‌شود و متاسفانه تا هم اکنون وارد کننده ورق گرم هستیم که با اجرای طرح نورد گرم 2 نه تنها نیاز کشور تامین بلکه مازاد آن صادر خواهد شد.

مدرس خیابانی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه روزی برسد که درِ چاه‌های نفت بسته شود و اقتصاد کشور بدون نفت اداره شود، گفت: سال 99 عمده امورات کشور از محل ارز حاصل از صادرات اداره می‌شود و هرچه اتکا به تامین تجهیزات خارجی را کمتر کنیم در واقع دریافت مجوز راحت‌تر گرفته می‌شود.

وی دومین دستاوردهای افتتاح طرح‌ها را ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه دشمن به دنبال ناامیدی جوانان است اما سرمایه‌گذاری عظیمی در کشور برای ایجاد اشتغال انجام شده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت در زمینه قطع وابستگی به دنبال محدودیت و کنترل واردات است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 2 هزار و 500 هزار ردیف واردات را ممنوع کردیم و این روند ادامه خواهد داشت که این فرصت طلایی است تا تولید روی پای خود بایستد و درآمد آن حاصل از صادرات بومی خود شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری