{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438993

آخرین وضعیت واردات و ترخیص کالاهای اساسی نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از چهار میلیون تن کالا در بنادر و لنگرگاه‌ها موجود و یا هنوز به آنها وارد نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید روح‌الله لطیفی - سخنگوی گمرک ایران- آخرین وضعیت موجودی و ترخیص کالاهای اساسی را تشریح کرد.

بر این اساس در حال حاضر حدود ۳.۵ میلیو تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد که از عمده‌ترین آنها می‌توان به دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن ذرت، ۲۷۰ هزار تن کنجاله سویا و روغن خوراکی، برنج و دانه‌های روغنی و گندم اشاره کرد.

همچنین یک میلیون تن کالای اساسی در لنگرگاه‌ها وجود دارد که هنوز به طور کامل تخلیه نشده و به تدریج در حال تخلیه و وارد شدن به بنادر است.

یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی نیز به گمرک اظهار شده و در حال طی کردن تشریفات است؛ به طوری که عمده مراحل ترخیص را طی کردند و با دریافت مجوزهای بهداشتی و  یا تامین ارز ترخیص خواهند شد.

از سوی دیگر برای حدود ۷۰۰ هزار تن کالای اساسی تشریفات گمرکی انجام و  اکنون آماده خروج از گمرک است، این در حالی است که در حال حاضر روزانه به طور متوسط ۵۰ هزار تن کالای اساسی از شناورها تخلیه و به گمرک وارد می‌شود.

طبق گفته سخنگوی گمرک ایران از ابتدای فروردین تاکنون نیز بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالای اساسی از بنادر ترخیص شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری