کد خبر 438415

پهلوگیری ۷فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر چابهار

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای فروردین تاکنون بیش از ۲۸۷ هزار و ۲۴۷ تن کالای اساسی توسط ۱۰ هزار ۸۴۴ سفر ناوگان باری به سایر نقاط کشور حمل شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین،روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، ایوب کرد اظهار داشت: با وجود تاثیر منفی بحران ناشی از بیماری همه گیر کرونا بر بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای و به ویژه جابه‌جایی کالاهای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور، به مدد شرکت‌های حمل و نقل فعال و رانندگان وظیفه شناس، از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی عمده کالاهای حمل شده از بندر چابهار را در این مدت شکر، برنج، گندم و ذرت عنوان کرد و افزود: در سال جاری تعداد هفت فروند کشتی حامل کالای اساسی با مجموع تناژ 421 هزار و 298 تن در بندر چابهار پهلو گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با یک فروند کشتی 27 هزار و 500 تنی، تعداد کشتی پهلو گرفته افزایش 6 برابری و تناژ وارده رشد بیش‌از 14 برابر را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان تاکید کرد: جهت حفظ سلامت متصدیان شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان ناوگان عمومی حمل و نقل کالا، تمام موارد بهداشتی طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان در پایانه‌های عمومی بار استان رعایت شده است.

وی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای ناوگان حامل کالای اساسی گفت: اختصاص لاستیک از جمله مشوق‌های پیش‌بینی شده برای رانندگان کالای اساسی و ضروری بوده به طوریکه تا 19 اردیبهشت‌ماه، تعداد سه هزار و 48 حلقه حواله لاستیک برای ناوگان فعال در این زمینه صادر شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر