{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 436162

رئیس اتحادیه گلفروشان با اشاره به ضرر بالای گل فروشان به دلیل شیوع کرونا، گفت: ماندگاری کم گل، وضعیت ما را با سایر مشاغل متفاوت می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اکبر شاهرخی در خصوص وضعیت این صنف با توجه به شیوع کرونا اظهار داشت: صنف ما به نوعی در حال ورشکستگی است زیرا همه جشن ها، تالارها و مراسم های ختم تعطیل شد و با توجه به این شرایط وضعیت خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه ماه رجب و شعبان مهمترین و بهترین ماه برای صنف گل فروشان بود که به دلیل کرونا و قرنطینه تعطیل بودیم، گفت: بعد از یک هفته از بازگشایی نیز ماه مبارک رمضان شروع شد که همیشه در این ماه بازار دچار رکود می شود، بنابراین وضعیت خوبی نداریم.

ماندگاری کم گل دلیل اصلی ضرر گلفروشان

رئیس اتحادیه گل فروشان در خصوص وضعیت تولید گل نیز خاطر نشان کرد: تولید کنندگان نیز همانندمغازه داران متضرر شدند زیرا شغل گل فروشی برعکس سایر مشاغل به دلیل ماندگاری کم محصولات عدم فروش برابر با ضرر کامل است. برخی از مشاغل در مدت قرنطینه اگر فروش نداشتند، بعد از بازگشایی حتی با قیمت بیشتر توانستند فروش را شروع کنند ولی گل فروشان وضعیتشان کاملا متفاوت است زیرا کالای آنها قابل نگهداری نبوده و عدم فروش برابر با ضرر است.

به گفته وی، بخش تولید نیز ضرر زیادی متحمل شده، زیرا در زمان قرنطینه گلخانه ها دست نخورده و حتی برای از بین بردن گلهای خراب نیز باید بهکارگران پول بدهند. بنابراین با توجه به خسارت بالای تولیدکنندگان، قرار شد وزارت جهاد کشاورزی خسارت آنها را جبران کند. همچنین، تولیدکنندگان برای کشت مجدد دست نگه داشته اند.

شاهرخی با بیان اینکه ما نیز مانند سایر مشاغل در خصوص مالیات و حق بیمه خواستار کمک از سوی دولت هستیم، تصریح کرد: هر گل فروشی حداقل دو کارگر دارد که برخی از مغازه داران تصمیم به تعدیل کارگران خود داشتند که با صحبت کردن و دعوت آنها به صبر، مانع این کار شدیم ولی واقعا شرایط سخت است که تنها امیدمان به بهبود شرایط و تغییر این وضعیت است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری