کد خبر 434167

قیمت اقلام سفره‌های رمضانی خانوارها

سفره افطار در ساده ترین حالت شامل چند نان، پنیر ، سبزی، خرما ، کاسه ای آش یا حلیم و چای است. اگر نوبرانه ماه رمضان یعنی زولبیا و بامیه را هم در آن بگنجانیم سفره ما هم رنگین تر می‌شود هم سنگین تر!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، خرما که یکی از اصلی ترین اجزای سفره افطار و تولید داخل است، باز هم در ماه رمضان دچار افزایش قیمت می شود.  قیمت نان و پنیر هم بسته به نوع آن بسیار متغیر است.  زولبیا و بامیه امسال هر کیلو 24 هزارتومان  پیش بینی شده است. در کنار مواد کم کالری و سبک هنگام افطار،  قطعا خوردن حلیم و آش برای تامین انرژی مورد نیاز بدن کمک کننده است.  قیمت حلیم و  آش  به ترتیب هر کیلو 25 هزارو 20 هزارتومان در نظر گرفته شده است.

 چای ، نوشیدنی خاص ایرانیان و سبزیجات نیز با توجه به تاثیری که در حفظ و تامین آب بدن دارند تقریبا جزو پرمصرف های ماه رمضان محسوب می شوند.

با یک حساب سرانگشتی اگر هر نفر در افطار یک تکه نان سنگک  و مقداری پنیر  و زولبیا و بامیه، چند خرما و یک کاسه آش یا حلیم میل کند، بدون احتساب سبزیجات و چای و ... بیش از  20 هزار تومان هزینه می شود. حال اگر یک خانواده چهارنفری با حقوق مصوب کارگری را در نظر بگیریم ، در طول ماه رمضان فقط هزینه افطار آن ها تقریبا با میزان حقوق دریافتی شان برابری می کند!

این که سرپرست خانوار دیگر هزینه های زندگی و حتی اقلام مصرفی وعده سحر را از کجا و چگونه تامین کند، سوالی است که باید عمیق به آن اندیشید.

jpgfile_20362_13015_637233832334976013

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    کی پول داره بخره؟