{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 414761

رییس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی اعلام کرد؛

رییس اتحادیه صنف فروشندگان مصالح ساختمانی معتقد است: کاهش ساختمان‌سازی‌ها و رکود بازار مصالح ساختمانی جلوی افزایش قیمت انواع مصالح را گرفته است؛ در این بازار، فروشندگان سعی می‌کنند با بکارگیری شیوه‌های مختلف بازاریابی مانند تخفیف دادن، به فعالیت خود ادامه دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «اسماعیل کاظمی قهی» توضیح داد: بررسی آمارهای ۶ ماهه گذشته گویای آن است که تفاوت قیمت معناداری در این بخش وجود ندارد و فروشندگان برای فروش مصالح ساختمانی بدنبال بازاریابی هستند.

بر اساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت سیمان خاکستری تیپ یک ۳۲۵ فله‌ای در آبان ماه امسال نسبت به مهر افت نیم درصدی دارد، سیمان خاکستری تیپ یک ۳۲۵ پاکتی هم در این دوره زمانی افزایش سه دهم درصدی را نشان می‌دهد.

سیمان خاکستری تیپ ۲ فله ای هم در آبان نسبت به مهرماه امسال هفت دهم درصد کاهش یافت و سیمان خاکستری تیپ ۲ پاکتی هم در دوره مورد بررسی ۲ دهم درصد افزایش یافته است.

سیمان سفید ۵۰ کیلوگرمی پاکتی در آبان رشد ۲.۵ درصدی را نسبت به مهر امسال تجربه کرد و گچ سفید هم برای کیسه های ۴۰ کیلوگرمی در دوره مورد بررسی کاهش سه دهم درصدی را ثبت کرد.

آبان ماه امسال هرتن سیمان فله ای خاکستری تیپ یک ۳۲۵ به قیمت دو میلیون و ۲۳۸ هزار و ۱۵ ریال عرضه شد، سیمان خاکستری پاکتی تیپ یک ۳۲۵ هم به قیمت ۱۴۳ هزار و هشت ریال قیمت داشت.

سیمان خاکستری تیپ ۲ فله ای هر تن دو میلیون و ۲۶۶ هزار و ۳۸۶ ریال و پاکتی آن هم ۱۴۳ هزار و ۱۱۰ ریال در آبان امسال قیمت خورد.

سیمان سفید ۵۰ کیلوگرمی پاکتی به قیمت ۲۵۰ هزار و ۴۷۹ ریال روانه بازار شد و گچ سفید در کیسه ۴۰ کیلوگرمی هم قیمت ۸۲ هزار و ۳۳۱ ریال تعیین نرخ شد.

کاظمی قهی پیرامون قیمت مصالح ساختمانی تحویلی به مصرف کنندگان توضیح داد: سهم عمده فروش مصالح ساختمانی پنج درصد بیش از نرخ تعیین شده است و برای خرده فروش هم ۱۰ درصد مشخص کرده اند.

وی گفت: موضوع حمل ونقل هم می تواند محاسبه شود، کرایه مصالح از محل تولید تا محل واحد صنفی و نیز از واحد صنفی تا محل تخلیه بار که می تواند نقش داشته باشد، اما در مجموع با توجه به تغییر نرخ بنزین در آبان ماه، چندان نقش اثرگذار نداشته است.

قیمت تیرآهن نمره ۱۴ ذوب آهن در آبان ماه نسبت به مهر رشد ۶ درصدی داشت، نمره ۱۶ با افزایش ۸.۳ درصدی و نمره ۱۸ رشد ۹ درصدی یافت و نمره ۲۷ ( سنگین) به میزان ۵.۵ درصدی رشد را نشان می دهد.

نرخ تیرآهن نمره ۱۴ آبان ماه هرکیلوگرم ۵۳ هزار و ۴۰۱ ریال، نمره ۱۶ هم ۵۱ هزار و ۲۹ ریال، نمره ۱۸ به نرخ ۵۱ هزار و ۹۰۰ ریال ثبت شد.

همچنین میلگرد آجدار نمره ۱۲ هرکیلو گرم در آبان ماه امسال نسبت به مهر رشد ۲.۴ درصدی قیمت داشت و آجدار نمره ۱۴ هم افزایش ۲.۸ درصدی را تجربه کرد.

نرخ میلگرد آجدار نمره ۱۲ هر کیلو گرم ۴۵ هزار و ۱۷۹ ریال و نمره ۱۴ به قیمت ۴۴ هزار و ۹۱۴ ریال عرضه شد.

کاظمی قهی شمار واحدهای صنفی فروشندگان مصالح ساختمانی در استان تهران که پروانه کسب دارند را بیش از یک هزار واحد عنوان کرد و گفت: علاوه بر این، حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ واحد نیز بدون پروانه کسب فعالیت می‌کنند.

وی گفت: امروز به اندازه کافی اقلام مصالح ساختمانی در کشور وجود دارد و نیازی به واردات نیست و سهم ناچیزی در کاشی و سرامیک ممکن است وارد شود که خیلی نقشی ندارد.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان مصالح ساختمانی پیرامون اجرای طرح ملی مسکن هم توضیح داد: این طرح می تواند بازار ساختمان سازی را از رکود خارج سازد، اما شوک قیمتی نخواهد داشت.

براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن وتجارت سالیانه بطور متوسط ۴۰۰ میلیون تن مواد معدنی از حدود پنج هزار و ۵۰۰ معدن فعال کشور استخراج می شود که از این رقم ۶۰ تا ۶۵ درصد اختصاص به مصالح ساختمانی دارد.

ارسال نظر

 • ali
  ۰ ۰

  بنام خدا هیچ پولی نمی خواهد،برای همه ی سایت ها روزنامه ها و مردم فرستاده می شود..........
  اشتغال زائی ی افسانه ای و باور نکردنی برای تهیه ی مصالح ساختمانی مورد مصرف این ساختمان ها(میلیون ها درب ورودی ، پنجره ، شیشه ومصالح دیگر.....) و امیدواری و دادن حق مردم و نجات نسل ها {(در ژاپن نا خواسته این کار با متراژکمتر(هم زمین آنها یک پنجم ایران است،هم جمعیت آنها یک و نیم برابرایران.)، انجام شده)} !.و....، تقسیمات را در هر استان و شهر وروستا، از مستحقین و مستضعفین شروع کنند......
  اگر ما زمین های کشاورزی و کوه و دره ها و کویرو......را کنار بگذاریم ،خیلی راحت وسریع ، بهرنفر ایرانی 6000 متر مربع مجانی زمین می رسد(به هر خانواده در زادگاه خانوادگی اش ! با ملاحظه ی کمی ضریب امکانات زمین...) ، و دیگر اینهمه ملت دلهره نخواهند داشت . و.....
  اگروضعیت آب مناسب باشد ، هر خانواده ضمن ساخت مسکن یا سر پناه ، اطاق 20 متری برای هر فرد خانواده ، در این زمین چند هکتاری می شود انواع میوه و سبزیجات و حبوبات .....، موزد نیاز خانواده را با کیفیت بیشتری توسط خودشان تهیه کرد! و بقیه ی چند ده میلیون هکتار زمین کشاورزی دیگرکشور را برای محصولات صادراتی اختصاص داد .! و اگر موضوع تامین آب مناسب نباشد ، هر خانواده می تواند در آن زمین چند هکتاری به،
  به تعداد افراد خانواده اطاق بزرگ بسازد ، و بقیه زمین هم ، حیاط برای بازی و، تفریح خود و بچه هایش خواهد بود{(جمعیت را هم کنترل کنیم ، چون ما نیاز به جمعیت زیاد نداریم! همین جمعیت کنونی برایمان کافیست، چون همیشه چند میلیون فرد جوان داریم ، و الان زمان قدیم نیست که برای جنگ بخواهند ! جنگ ها الکترونیکی شده و جمعیت زیادی نمی خواهد ولی اگربا اصرار خواستند که جمعیت اضافه شود ، حتی دو برابر شود ، می توانند خانه ها را دو طبقه کنند که برای 166 میلیون نفر می شود {(ازدیاد جمعیت بیشتر از 100 سال طول می کشد ولی اطاق ها چندماه) ! مهم از نگرانی در آوردن نسل هاست !.و.....} !!! و اینهمه عقده ی خانه دار شدن برای خانواده های مستحق و مستضعف باقی نخواهد ماند !!!.. و سهمیه ی ماهیانه ی آب شرب(یا آب شرب را که زیاد نمی شود را آزاد بخرد) ، و شستشوی هر خانواده به او داده می شود که آنرا در تانکر نگهداری و مصرف کند(خواه او می خواهد با آن آب ماشین بشوید ، حیاط بشوید ، یا پارکینگ بشود ! اگر کم آورد باید خودش آزاد تهیه کند!!!..... و

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری