کد خبر 400528

رییس اتاق بازرگانی ایران در همایش مبارزه با فساد؛

تا جایی جلو آمده ایم که فساد دیگر در جامعه زشت نیست/ تاثیر ۸درصدی فساد در تولید ناخالص ملی

رییس اتاق بازرگانی ایران با انتقاد از اینکه قبح فساد در کسور از بین رفته گفت: فساد تا هشت درصد بر تولید ناخالص داخلی اثرگذار است.

به گزارش اقتصادآنلاین، غلامحسین شافعی امروز در مراسم مبارزه با فساد روند حرکت اخلاق در جامعه را خطرناک دانست و اظهار کرد: مسائل اقتصادی آنقدر برای ما مشکل آفرین نخواهد بود که سقوط اخلاق در جامعه دردسرساز می شود؛ متاسفانه روند حرکت اخلاق یک سیر نزولی با شیب تند را نشان می‌دهد که آینده ما را با مخاطره همراه می‌سازد‌.

او از تاثیر یک تا هشت درصدی فساد بر تولید ناخالص داخلی خبر داد و گفت: قبح فساد در جامعه ریخته و تا جایی جلو آمده ایم که فساد در جامعه زشت نیست؛ در جامعه ایران از دست دادن سرمایه های اجتماعی کشور به شدت در حال ترویج بوده که یکی از عوامل اصلی آن، رانت و فساد است.

شافعی در پایان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با فساد، تصریح کرد: ایشان فساد را به اژدهایی هفت سر تشبیه کرده اند و فساد مالی را مانند خوره و سرطان می دانند که باید با آن مبارزه کرد؛ این کلمه ای که در مورد فساد به عنوان سرطان به آن اشاره کرده اند بسیار مهم است چراکه اگر به سرطان رسیدگی نشود، درمان آن امکان پذیر نیست.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر