کد خبر 324721

مدیر کریدورهای ترانزیتی وزارت راه اعلام کرد؛

تشکیل مثلث همکاری ایران، هند و افغانستان در چابهار

مدیر کریدورهای ترانزیتی وزارت راه از برگزاری روز چابهار در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: تجار و فعالان اقتصادی و حمل‌ونقلی سه کشور هند،‌ ایران و افغانستان با هدف آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری چابهار، در این بندر حضور خواهند یافت.

به گزارش‌ اقتصادآنلاین، امین ترفع‌ با اشاره به برگزاری نشست کمیته پیگیری موافقت‌نامه چابهار و تصمیمات اتخاذ شده در این جلسات اظهار داشت: نمایندگان سه کشور ایران، هند و افغانستان علاقه‌مند به اجرا شدن این توافق بودند که سرانجام منتج به تهیه صورت‌جلسه و امضای آن توسط اعضای این کمیته شد.

وی افزود: همکاری سه‌جانبه در کمیته مذکور برای اجرایی شدن این توافقنامه از سطح بالایی برخوردار است.

نماینده معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی در کمیته پیگیری موافقت‌نامه چابهار گفت: در این نشست پنج عضو اصلی برای پیگیری اجرایی شدن توافق انتخاب شدند و هر سازمان و شرکت تابعه وزارت راه و شهرسازی مکلف به انجام یکسری اقدامات لازم برای اجرایی شدن آن شدند.

ترفع از برگزاری مراسم بزرگداشت روز چابهار در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: در کمیته پیگیری موافقت‌نامه چابهار مقرر شد، تجار و فعالان اقتصادی هر سه کشور با هدف آشنایی با جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در چابهار حضور یابند و با مسئولان در خصوص فرصت‌های سرمایه‌گذاری مذاکره کنند.

مدیرکل کریدورهای ترانزیتی معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی روز چابهار را مهم دانست و گفت: پیش‌بینی شده در این مراسم، شرکت‌های فورواردری و ‌کشتیرانی، همچنین سرمایه‌گذارانی از کشور هندوستان با هدف آشنایی با مسیر ترانزیتی هند-ایران-چابهار حضور یابند.

وی یادآور شد: تا سال آینده چند جلسه ذیل کمیته پیگیری موافقت‌نامه چابهار برگزار خواهد شد که موجب تحکیم ارتباطات سه‌جانبه می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری