{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 323098

فرمانده مرزبانی ناجا:

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با تلاش شبانه‌روزی و همت جهادی مرزبانان، امنیت مرزهای کشور چندبرابر شده و همین عامل سبب کاهش ورود مواد مخدر به ایران شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سردار قاسم رضایی در شورای اداری که در فرمانداری شهر مرزی تایباد برگزار شد، اظهار کرد: مرز به خط فرضی گفته می‌شود که محدوده یک کشور را با کشورهای همسایه مشخص می‌کند. ایران بیش از 8700 کیلومتر مرز مشترک خشکی و آبی با سایر کشورها دارد.
وی افزود: از تعداد ۳۱ استان در کشور، 16 استان مرزی داریم که از میان آن‌ها، ۹ استان فقط مرز زمینی دارند؛ سه منطقه دیگر فقط از راه دریا با کشورهای دیگر هم‌مرز هستند و چهار استان دیگر نیز دارای مرز زمینی و دریایی هستند.
وی ادامه داد: ایران بعد از چین و روسیه سومین کشور در جهان است که با همسایگان بسیاری هم‌مرز است و دشمنان از طریق مرزها این کشور را تهدید می‌کنند و تاکنون موفق به ایجاد ناامنی پایدار نشده‌اند.
سردار رضایی گفت: مرزبانان و شهدای مرزی ما مظلومند و ما مدیون شهدا و مرزبانانی هستیم که در سخت‌ترین شرایط در حال حفاظت و حراست از مرزهای میهن اسلامی هستند.
وی ادامه داد: اگر امروز در امنیت کامل در این جلسه حضور داریم به پاس خدمات و تلاش‌های شبانه‌روزی عده‌ای جان برکف است که برای حفاظت از مرز و بوم کشور جهاد می‌کنند.
در ادامه فرماندار تایباد گفت: شهرستان تایباد 90 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد و در دروازه ورودی کشور از سمت شرق قرار گرفته است.
حسین شرافتی‌راد افزود: مردم تشیع و تسنن این شهرستان همگام با نظام جمهوری اسلامی ایران پیش رفته و نتیجه آن وحدت و انسجام در سایه امنیت پایدار است.
وی با اشاره به قدمت 100 ساله گمرک دوغارون، بیان کرد: این گذرگاه رسمی نقش به سزایی در اقتصاد استان خراسان رضوی و تعاملات بازرگانی بین ایران و افغانستان دارد.
فرماندار تایباد عنوان کرد: حدود 95درصد کالاهایی که به شکل ترانزیت به افغانستان ارسال می‌شوند از امارات به بندرعباس و گمرک شهید رجایی و باهنر وارد شده و از طریق گمرک دوغارون به افغانستان ارسال می‌گردد و پنج درصد دیگر از این کالاها نیز از سایر گمرکات کشور به گمرک دوغارون وارد می‌شوند.
نماینده دولت در این شهرستان مطرح کرد: تعداد 110 شهید، 275 جانباز، 33 آزاده و 1200 رزمنده افتخارات این خطه مرزی بشمار می‌روند.
وی با اشاره به تلاش نیروهای مرزبانی در این شهرستان گفت: به همت مرزبانان در این منطقه از ابتدای سال کاهش ورود مواد مخدر، افزایش دستگیری متجاوزان، افزایش کشفیات سوخت و کالای قاچاق به وضوح دیده شده و این نشانه خدمت جهادی و مسئولیت‌پذیری است.
بنابراین گزارش، در این مراسم مجموعه رفاهی-تفریحی مجتمع مسکونی ولیعصر(عج) فرماندهی هنگ مرزی تایباد، افتتاح شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری