کد خبر 319005

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای اعلام کرد:

جلوگیری از عرضه اقلام تنظیم بازاری به دلالان

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: استفاده از اقلام تنظیم بازاری حق همه شهروندان است نه دلالانی که خود را جای مردم جا می‌زنند و می‌خواهند به جای همه، کالاها و اقلام تنظیم بازاری را خریداری کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امیرخسرو فخریان اظهار کرد: هدف ما برخورداری همه مردم در دسترسی راحت به انواع کالا و همچنین اقلام تنظیم بازاری از جمله گوشت است، اما متاسفانه برخی دلالان به اسم مردم به فروشگاه‌ها مراجعه کرده و حجم بالایی از اقلام تنظیم بازاری را خریداری می‌کنند و مردم که حق مسلم‌شان برخورداری از این اقلام است، موفق به خرید نمی‌شوند.

به گفته وی، به دنبال این موضوع در حال حاضر فروشگاه‌های زنجیره‌ای با مدیریت در توزیع، جلوی این کار دلالان را گرفته و شرایط را برای برخورداری همه افراد جامعه فراهم کرده‌اند.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با اشاره به این‌که میزان تقاضای موجود با حجم تخصیصی همخوانی ندارد و همین باعث شده که اقلام تنظیم بازاری به سرعت تمام شود، گفت: با مسئولان مربوطه این موضوع را در میان گذاشتیم بنابراین اگر میزان تخصیص با حجم تقاضا برابر شود، می‌توان از طریق مدیریت صحیح شرایط دسترسی آحاد مردم به ویژه اقشار ضعیف به اقلام تنظیم بازاری را فراهم آورد چرا که فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور بیش از ۳۰۰۰ شعبه دارند.

وی با بیان این‌که فروشگاه‌های زنجیره‌ای به عنوان یک بازوی اصلی در زمینه تنظیم بازار فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: به دلیل مدیریت واحد، امکان اخذ آمار صحیح و واقعی از نیازهای هموطنان را داریم و با در اختیار گذاشتن این آمار، می‌توانیم به دولت برای برنامه‌ریزی در جهت ثبات بازار کمک کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر