کد خبر 307937

رییس اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:

سینه چاکی بی نتیجه حجتی در شورای پول و اعتبار/ پیمان سپاری ارزی مشکل بزرگ بخش کشاورزی

رییس اتاق بازرگانی ایران در جلسه صبحانه کاری با وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی یکی از حیاتی ترین بخش های اقتصادی است، اظهار کرد: در طول ۱۰ سال گذشته عملکرد چنان نشان می دهد که در حوزه تامین اعتبار مالی سیاستگذاران بخش پولی علی رغم اینکه وزیر جهاد کشاورزی در شورای پول اعتبار سینه چاک داد و تمام تلاش خود را می کند به این بخش جفا شده است.

اقتصاد آنلاین- سپیده قاسمی؛  وی یادآور شد: بخش کشاورزی تامین کننده امنیت غذایی در شرایط سخت کنونی کشور و با وجود مشکلاتی مانند کمبود آب است، اما دولت توجه لازم را به این بخش ندارد.

شافعی با بیان اینکه مانده تسهیلات بانکی بخش کشاورزی در سال های اخیر سیر نزولی داشته است، گفت: به نحوی که میزان آن در سال 85, 14.8 درصد، در سال 97 ، 10.4 درصد و در سال 95 به. 8.8 درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه سخنان خود یکی دیگر از  مهترین مشکلات بخش کشاورزی را تصمیمات خلق الساعه دانست و افزود: تصمیمات یک شبه برای ممنوعیت صادرات لطمه زیادی به این بخش و اقتصاد کشور زده و در دو هفته گذاشته ما را وادار به ریختن محصولات در بیابان ها کرده است.

شافعی اضافه کرد: پیمان ارزی نیز این بخش را مانند سایر بخش های اقتصادی کشور دچار مشکلات زیادی کرده است و کار را از افراد متخصص گرفته و به دست افراد غیر متخصص داده است.

در حال تکمیل است

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد
    ۰ ۰

    شما به فکر سفره خالی مردم نیستید