کد خبر 264992

رئیس سازمان ملی استاندارد:

تولید کنندگان برای خرید کالای ایرانی فرهنگ سازی کنند

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه افزایش کیفیت کالاهای مشمول استاندارد الزامی است، از تولید کنندگان داخلی برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی و فرهنگ سازی برای خرید و مصرف اقلام داخلی دعوت کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، نیره پیروزبخت عصر سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه برای تحقق ماموریت های سازمان استاندارد به همکاری همگان و فرهنگ سازی نیاز است، افزود: برای اینکه شهروندان نسبت به خرید کالای ایرانی توجه بیشتری داشته باشند باید همه متولیان تولید نسبت به استاندارد سازی کالا اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد بر حسب ماموریت ذاتی نظارت ، کنترل و رعایت استاندارد در تمام بخش ها را انجام می دهد بر همکاری تولید کنندگان برای رونق اقتصادی و گسترش فرهنگ خرید کالاهای داخلی به عنوان یک نیاز تاکید کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی به نقش مهم استاندارد توجه خاصی شده است، بیان کرد: توسعه پوشش استاندارد برای عملی شدن اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال از مسائل مهمی است که باید مدنظر جدی مردم و مسوولان قرار گیرد.

پیروزبخت تصریح کرد: موثرترین راه اصولی و مناسب برای حمایت از خرید کالای ایرانی توجه به استاندارد و رعایت دقیق آن در تمام ابعاد با دقت و حساسیت است که باید امسال اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر پوشش استاندارد در کشور نسبت به گذشته افزایش خوبی داشت بر اهمیت تداوم آن با همکاری و حمایت تمام بخش ها و به خصوص مردم و مسوولان تاکید کرد.

وی به اهمیت رعایت استاندارد محصول در تغذیه و بهداشت که با سلامتی مردم در ارتباط است به عنوان اولویت این سازمان اشاره کرد که در این خصوص فعالیت های خوبی در بحث نظارت و تحقق ماموریت ها انجام شده است.

همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت رعایت استاندارد در تولید کالا، گفت: رعایت استاندارد در تولید کالا به فرهنگ سازی و فعالیت های تبلیغی نیاز دارد.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: هیچ دینی به اندازه اسلام به رعایت اصول زندگی سالم و تغذیه درست و بهداشتی اشاره ندارد، این مساله باید به عنوان یک ارزش و وظیفه بزرگ تبلیغ شود.

وی ادامه داد: متولیان استاندارد با همکاری دستگاه های اجرایی و مردم بر محور قانون و رعایت استاندارد امور را انجام دهند که سود آن عاید همگان می شود.

معاون رئیس جمهوری اواخر دوشنبه شب برای سفری یک روزه وارد یزد شد.

وی امروز بعد از ادای احترام به مقام سومین شهید محراب آیت الله محمد صدوقی امام جمعه پیشین یزد، در شورای استاندارد استان شرکت کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر