کد خبر 261455

مجلس برای حمایت ازکالای ایرانی با قاچاق مقابله کند

استاد حوزه علمیه قم در مورد ضرورت حمایت از کالاهای ایرانی گفت: مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانین دقیق و جلوگیری از قاچاق بی رویه کالا به داخل کشور از تولید داخلی حمایت بیشتری داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید صادق علم الهدی افزود: در شرایط کنونی، کشور با معضلی به نام قاچاق کالا مواجه و این مساله یک مانع بزرگ برای رونق کالاهای ایرانی است که باید دولت و مجلس با جدیت بیشتر دنبال رفع این معضل باشند.

وی ادامه داد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب به صورت کامل دقیق، معقول و نیاز امروز جامعه ماست و هر ذهن، فکر و سلیقه ای این فرمایشات را تایید می کند و در این مساله که تهیه کالای ایرانی به تقویت دولت و ملت منتهی می شود، جای هیچ مناقشه ای نیست.

عضو مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: سخنان معظم له بسیار روشن است و نیاز به تبیین و تفسیر ندارد زیرا همه قبول دارند که حمایت از کالای ایرانی سبب رشد و توسعه کشور است ولی این سخنان ایشان را باید عملیاتی کرد و نباید در حد شعار سال باقی بماند.

علم الهدی بیان داشت: باید تولید کننده و مصرف کننده کالاهای ایرانی همدیگر را تقویت و حمایت کنند و در این صورت ما شاهد رشد و بالندگی کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد:البته اینکه ما همه بازار را در انحصار کالای ایرانی قرار دهیم موافق نیستم و تجربه ثابت کرده که اگر بازار انحصاری مانند بازار خودرو داشته باشیم شاهد افت کیفیت خواهیم بود، بنابراین اصل و اولویت را کالاهای ایرانی قرار دهیم و برای خرید آن امتیاز قائل شویم اما مراقب کیفیت باشیم و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را با جدیت دنبال کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی سال جدید را سال ' حمایت از کالای ایرانی' نام‌گذاری کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر