کد خبر 173374

سفر تجار ایرانی هم به آمریکا ممنوع شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با دستور اجرایی ترامپ بازرگانان ایرانی مانند سایر افراد امکان حضور در آمریکا ندارند و این دستور محدودیت‌هایی را برای تجارت دو کشور فراهم می‌کند، هر چند که "ممنوعیتی" برای تجارت با ایران ایجاد نشده است.

مسعود خوانساری  در پاسخ به این سؤال که با توجه ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور از جمله ایران به آمریکا درپی امضای فرمان اجرایی اخیر توسط ترامپ، آیا بازرگانان ایرانی نیز امکان حضور در این کشور برای تجارت نخواهند داشت اظهار کرد:  ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا شامل حال همه افراد بوده و بازرگانان را نیز شامل می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: بر اساس این دستور اجرایی ترامپ، ورود افراد به این کشور ممنوع است اما ممنوعیتی برای تجارت با  ایران ایجاد نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به محدود بودن حجم تجارت ایران و آمریکا ادامه داد: این اقدام ترامپ به‌هرحال ضربه‌ای به تجارت دو کشور به‌حساب می‌آید و این امکان را دارد که مشکلات و محدودیت‌هایی را در آینده ایجاد کند.

بنابراین گزارش، رئیس‌جمهور آمریکا امروز فرمان اجرایی‌ای را امضا کرد که بر اساس آن ورود اتباع ایرانی و 6 کشور مسلمان دیگر به آمریکا به تعلیق درمی‌آید.

گفتنی است که در شرایط بعد از اجرای برجام، امکان صادرات فرش و پسته ایران به آمریکا فراهم‌ شده بود، هرچند که  آمریکا برای واردات پسته ایرانی تعرفه بالایی 300 درصدی را در نظر گرفت که صادرات این محصول برای ما به صرفه نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر