گمرک اعلام کرد:

ثبت سفارش واردات کالا صرفاً توسط نمایندگی‌های رسمی مجاز است/واردات توسط کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف ممنوع شد

بر اساس اعلام گمرک ایران، ثبت سفارش واردات کالا صرفاً توسط نمایندگی‌های رسمی مجاز است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، براساس این طرح که حمایت ویژه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالاو ارز را به همراه دارد، واردات برندهای خارجی انحصاراً توسط نمایندگی‌های رسمی، ثبت سفارش و اطلاعات آن در اختیار گمرک قرار می‌گیرد و گمرکات موظفند صرفاً کالا را براساس اطلاعات مندرج در ثبت سفارش که در سامانه ثبتارش ثبت شده ترخیص نمایند.

یکی از مهمترین مزیت‌های این طرح امکان ثبت سفارش صرفاً توسط نمایندگی‌های رسمی بوده و با اجرایی شدن آن امکان ثبت سفارش بنام افراد غیرمرتبط ازجمله دارندگان کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف وجود نخواهد داشت.

براساس ماده 4 قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان کلیه عرضه‌کنندگان اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان کالاهای سرمایه‌ای ازجمله خودرو (سنگین یاسبک)، ماشین‌آلات صنعتی، کشاورزی، راهسازی، لوازم خانگی، مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی، صوتی، تصویری و وسایل ارتباطی مکلف به داشتن نمایندگی رسمی و تعمیرگاه مجاز، تأمین قطعات یدکی و ارائه سرویس و خدمات بعد از فروش می‌باشند.

 

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  نود درصد نمایندگی ها رسمی نیستن و خدمات پس از فروش ارایه نمیدن.پس باید نود درصدشون بسته شن.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این یعنی انحصار و به ضرر مردم و مصرف کننده است.و ارتباطی با کنترل قاچاق نداره.چون اکثر موارد قاچاق کاری به گمرک و ثبت سفارش نداره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  دوباره رانت افتاد تو نمايندگي وگرنه هر خودرو معتبر داراي گارانتي شركت سازنده ميباشد كه توسط نمايندگي ان شركت موظف به خدمات ميباشد ولي در ايران همه چي يه جوريه

آخرین خبر ها