کد خبر 289665

نخستین شرکت ۱ تریلیون دلاری کدام شرکت خواهد بود؟

اپل، آمازون و گوگل بیشترین شانس را برای ثبت نام خود به عنوان نخستین شرکت با ارزش ۱ تریلیون دلار در دنیا، دارند.

به گزارش سی ان بی سی، مسابقه برای رسیدن به ارزش بازار ۱ تریلیون دلار در بین ۵ شرکت بزرگ آمریکایی به شدت داغ است. در این میان شانس شرکت اپل برای ثبت این رکورد به نام خود بالاتر از سایر رقبا ارزیابی می شود. طبق آخرین آمار منتشر شده از صورت وضعیت درآمد اپل، ارزش این شرکت در بازار به ۹۳۸.۷ میلیارد دلار رسیده است. با توجه به پیش بینی ها برای افزایش تلفن های همراه اپل، انتظار می رود این شرکت موفق شود این رکورد را به نام خود ثبت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از سوی دیگر برخی دیگر از کارشناسان بازار سهام معتقدند شانس سایر رقبای این شرکت برای کسب این عنوان هم کم نیست. آمازون- بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان- که با انتشار صورت درآمد خود همه را شگفت زده کرد نیز به سرعت در حال نزدیک شدن به ۱ تریلیون دلار است. ارزش سهام آمازون در بازار پس از آن بالا رفت که گزارش صورت درآمد این شرکت نشان داد سودآوری این شرکت در سه ماهه دوم سال، ۲ برابر پیش بینی ها بوده است.

شرکت گوگل نیز که ارزش آن به ۸۷۰ میلیارد دلار رسیده است از دیگر شانس های اصلی کسب این عنوان است.

لازم به ذکر است این ۳ شرکت در کنار مایکروسافت و نت فلیکس، به ۵ شرکت بزرگ تکنولوژی آمریکا معروف هستند. جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان بنیان گذار و مالک آمازون است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر