کد خبر 287270

سرقت اینترنتی یک میلیون دلاری از بانک روسی

هکرهای موفق به برداشت تقریبا یک میلیون دلار از بانک« پی آی آر» روسیه شدند.

به گزارش فین اکسترا، هکرها موفق شدند مبلغ ۹۲۰ هزار دلار را از بانک پی آی آر روسیه سرقت کنند. در همین حال این رقم چند روز پیش از طریق سامانه اتوماسیون ایستگاه کاری مشتریان بانک مرکزی روسیه که به عنوان یک سیستم انتقال وجه بین بانکی و شبیه به سوئیفت است، اتفاق افتاد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، این سامانه به ۱۷ حساب اصلی بانک های روسی مبالغ را انتقال می دهد. البته هکرها بعداز سرقت این مبلغ به دنبال حملات دیگر به بانک پی آی آر روسیه بودند که توسط بازجویان پلیس گروه آی بی شناسایی و جلوی آن گرفته شد.

به گفته بازجویان پلیس گروه آی بی روسیه، این یکی از جدی ترین تهدیدات به بانک ها در سراسر جهان است. این گروه اعلام کرد که رد پای این هکرها پیش از این در بریتانیا، آمریکا و روسیه دیده شده است.

بر همین اساس، هکرها از طریق مسیریاب های قدیمی به بانک پی آی آر روسیه دسترسی پیدا کردند و با نفوذ به سیستم انتقال وجه و ایجاد چندین دستور پرداخت و انتقال وجه این سرقت را رقم زدند.

این اولین سرقت موفق اینترنتی و برداشت وجه از بانک های روسی در سال جاری میلادی  است و پیش از این در سال ۲۰۱۶ میلادی تقریبا ۲ میلیون دلار از یکی از بانک های روسی با هک اینترنتی برداشته شده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر