کد خبر 270366

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

زمینه همکاری ایران و سوئیس برای توسعه استارتاپ‌ها فراهم است

در شرایط فعلی، زمینه توسعه و چرخش استارتاپ ها بین ایران و سوئیس فراهم شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با مورودل آمبروجیو دبیر هیأت دولت سوئیس در امور آموزش تحقیقات و نوآوری دیدار و گفتگو کرد؛ در این دیدار زمینه های همکاری دو کشور در حوزه علم و فناوری بررسی شد.

ستاری در این دیدار با اشاره به ضرورت توسعه و چرخش استارتاپ بین دو کشور، گفت: یکی از فرصت های بسیار مناسب برای همکاری ایران با کشور سوئیس می تواند چرخش متخصصین و استارتاپ ها و بهره گیری هر یک از طرفین از این برنامه ها و رویدادها باشد.

وی افزود: ایران آمادگی لازم برای چرخش استارتاپ ها بین دو کشور را دارد و حاضر به همکاری با مراکز تحقیقاتی کشور سوییس است.

به گفته معاون علمی و فناوری، ایران در دنیا به واسطه داشتن تعداد زیاد جوان، شناخته شده است به همین دلیل باید از این ظرفیت بزرگ و خدادادی به صورت درستی بهره بگیرد.

وی بیان کرد: در گذشته نه چندان دور، تکیه ایران به منابع زیرزمینی و نفت و گاز بود، اما با روی کار آمدن دولت روحانی، یک چرخش بزرگ در اقتصاد کشور به وجود آمد و نیروی انسانی و جوانان نقطه اتکای دولت و اقتصاد شدند.

ستاری ادامه داد: با توجه به آمار بالای نیروی انسانی و جوانان کشور، منطقی است که به این خیل عظیم تکیه کنیم وشکوفایی اقتصاد کشورمان را به دست آنها بسپریم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه ایران علاقه مند به توسعه اکوسیستم فناوری است، تاکید کرد: در تلاش هستیم تا به کمک جوانان و دانشجویان کشورمان، اکوسیستم کارآفرینی را با افزایش تعداد پارک ها و مراکز رشد توسعه دهیم و بستر مناسبی برای ایجاد فضای کسب و کار و اشتغال جوانان ایجاد کنیم.

وی در ادامه عنوان کرد: اکو سیستم کارآفرینی لازم برای توسعه فضای کسب و کار در شرکت های مستقر پارک ها و مراکز رشد فراهم شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر