{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 269397

بر اساس بررسی های موسسه استراتژی آنالیتیکس گوشی آیفون ایکس شرکت اپل با فروش ۱۶ میلیون واحدی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ به پرفروش ترین و محبوب ترین گوشی هوشمند سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ مبدل شد.

به گزارش تک تایمز، عرضه آیفون ایکس توسط اپل از بسیاری از جهات کاری پرخطر محسوب می‌شود. شاید مهم ترین دلیل این امر طراحی خاص این گوشی و استفاده از نمایشگر OLED به جای نمایشگرهای ارزان قیمت تر ال سی دی بوده است که باعث شد قیمت این گوشی به رقم بی سابقه هزار دلار افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اپل در طراحی این گوشی از فناوری شناسایی هویت کاربران با استفاده از چهره آنها نیز استفاده کرد که البته برخی نابسامانی ها  در این زمینه موجب اعتراض تعدادی از کاربران شد.

نکته جالب اینکه رتبه های دوم، سوم و چهارم عرضه گوشی های هوشمند محبوب جهان در سه ماهه اول سال 2018 هم مربوط به اپل است و این شرکت با عرضه گوشی های آیفون 8، 8 پلاس و آیفون 7 رتبه های یادشده را از آن خود کرده است.

بر اساس این گزارش در سه ماهه اول سال 2018 در مجموع 345 میلیون گوشی هوشمند در دنیا به فروش رفته است. رتبه پنجم فهرست یادشده به شرکت شیوآمی با گوشی Redmi 5A رسیده و سامسونگ با گوشی گالکسی اس 9 پلاس تنها توانسته رتبه ششم فهرست مذکور را کسب کند.

انتظار می رود اپل تا قبل از پایان سال 2018 میلادی چند مدل تازه از آیفون را به بازار بفرستد که یکی از آنها مدلی ارزان قیمت از آیفون با نمایشگر ال سی دی 6.1 اینچی است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری