کد خبر 250205

مایکروسافت اعلام کرد:

آفیس ۲۰۱۹فقط برای کاربران ویندوز۱۰ است

شرکت مایکروسافت می گوید فقط کاربران سیستم عامل ویندوز ۱۰ می توانند از برنامه آفیس ۲۰۱۹ که طی ماه های آینده عرضه می شود استفاده کنند.

به گزارش وی تری، البته کاربران رایانه های مک از این سختگیری مستثنی هستند، اما کاربران ویندوزهای 7 وقدیمی تر نمی توانند از تازه ترین نسخه از برنامه اداری آفیس استفاده کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس ، به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد بدین شیوه کاربران را به زور به استفاده از ویندوز 10 و مهاجرت به این سیستم عامل ترغیب کند. ظاهرا این شرکت از سرعت مهاجرت به ویندوز 10 راضی نیست.

کاربرانی که کماکان به استفاده از ویندوزهای قدیمی اصرار داشته باشند مجبور خواهند بود به سراغ خدمات کلود آفیس یا آفیس 365 بروند. کارشناسان می گویند بسیاری از کاربرانی که هنوز به ویندوز 10 مهاجرت نکرده اند، کاربران شرکت های خصوصی و دولتی هستند که در این زمینه تصمیم گیر نیستند و کارفرمایانشان دلیل منطقی برای این کار ندارند.

برخی صاحب نظران هشدار می دهند که این نوع سختگیری های مایکروسافت ممکن است باعث مهاجرت کاربران به برنامه های متن باز رقیب آفیس مانند اوپن آفیس، لیبره آفیس و غیره شود. آفیس 2019 در نیمه دوم سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری