کد خبر 209836

با نصب این برنامه حرفه‌ای عکاسی کنید +تصاویر

شرکت گوگل و "موسسه فناوری ماساچوست"( MIT)، با همکاری یکدیگر برنامه‌ای را طراحی کرده‌اند که به واسطه آن عکس‌های گوشی‌های هوشمند قبل از گرفته شدن توسط کاربران، به تصاویر حرفه‌ای تبدیل می‌شوند.

به گزارش تلگراف، این سیستم عکس‌ها را در لحظه بهبود بخشیده و قبل از اینکه کاربر آنها را ثبت کند، بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمند ظاهر می‌شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در حال حاضر بسیاری از گوشی‌های هوشمند قابلیت ارتقای کیفیت عکس‌ها را دارند، اما این کار پس از گرفتن عکس امکان‌پذیر است. اما تفاوت این برنامه جدید با برنامه‌های پیشین این است که قبل از ثبت تصویر، قابلیت افزودن فیلتر، افزایش کنتراست و افزایش رنگ را دارد.

14

 

15

16

17

محققان شرگت گوگل و موسسه فناوری ماساچوست اظهار کردند که این برنامه جدید به تسریع روند پردازش تصاویر کمک می‌کند.

این سیستم از تصاویر با رزولوشن پایین به عنوان پایه‌ای برای اعمال جلوه‌ها استفاده می‌کند، به این معنی که تقریبا برای پردازش کامل یک عکس تنها به اندازه یک دهم زمان و نیروی پردازش را صرف می‌کند.

"جان بارون"، پژوهشگر گوگل اظهار کرد که این سیستم می‌تواند در گوشی‌های تلفن همراه اعمال شود و در زمان واقعی و بدون تخلیه باتری گوشی، تصاویر با کیفیتی را ثبت کند.

این برنامه با استفاده از سیستم آموزش ماشینی و  5 هزار تصویر که توسط پنج عکاس مختلف پردازش شده آموزش داده شده است، به طوری که توانسته راه‌های مختلف برای بهبود عکس‌ها مانند رنگ، روشنایی و موارد دیگر را یاد بگیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۳ ۰

    اسم این برنامه چیه؟؟
    کی به بازار میاد؟؟
    چطور دانلود میشه؟؟