کد خبر 187914

گرگ فضای مجازی دستگیرشد

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری گرگ فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ حبیب‌اله رجبلی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: با تلاش ماموران پلیس فتا وهمکاری پلیس آگاهی این استان، فردی که در فضای مجازی با لقب "گرگ" قدرت نمایی و شرارت می کرد، دستگیر شد.

رجبلی با اشاره به کشف پرونده ای با موضوعیت اقدام به قدرت نمایی و شرارت در فضای مجازی، افزود: کارشناسان پلیس فتا در گشت زنی‌ های خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، صفحه‌ای را شناسایی کردند که درآن شخصی با لقب گرگ اقدام به قدرت نمایی و شرارت می‌ کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی متهم را در فضای مجازی رصد و شناسایی کرده و پرونده متشکله برای اقدامات کارآگاهی به پلیس آگاهی ارسال و متهم توسط پرسنل پلیس آگاهی دستگیر و تعدادی اسلحه غیر مجاز کشف شد.

رئیس پلیس فتا استان فارس به ماده 15 بند «ب» جرایم رایانه‌ای اشاره کرد وگفت: چنانچه کسی افراد را به ارتکاب جرائم منافی عفت یا استعمال مواد مخدر، روان‌گردان، خودکشی، انحرافات جنسی، اعمال خشونت‌آمیز تحریک، ترغیب یا تهدید دعوت کرده یا فریب دهد یا شیوه ارتکاب یا استعمال آنها را تسهیل کند یا آموزش دهد، به حبس از 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا 20 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر