کد خبر 184264

نصب سامانه نظارت پست بانک در نوروز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی سامانه و نرم افزار جدید نظارتی پست بانک در نوروز امسال خبر داد و گفت: قرار نیست برای نظارت بیشتر شعبه های روستاها بسته شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، «محمود واعظی» افزود: با نصب سامانه جدید نظارت الکترونیکی، نظارت بر شعبه های پست بانک بویژه در روستاها سخت تر می شود.

وی یادآوری کرد: در گذشته دامنه فعالیت پست بانک به 10 هزار روستا گسترش پیدا کرد و این گستره باعث شد نظارت بر آن کم شود.

به گفته وی، از یک و نیم سال پیش سامانه الکترونیکی برای این نظارت بدون نیاز به تعطیل کردن شعبه های پست بانک روستایی طراحی شد.

واعظی گفت: با نصب این سیستم نظارت افزایش پیدا می کند تا اگر یک روستایی پولی را به حسابی واریز یا برداشت می کند، از این موضوع مطلع شود.

وی تاکید کرد اگر از سوی کارگزاران خطایی صورت می گیرد، مردم نباید ضرر کنند و اگر مردم پول خود را در پست بانک گذاشته اند، باید تکلیف خود را به عنوان متولی امر مشخص کنیم.

به گزارش ایرنا، بیست و هفتم دی ماه 1395 قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پست بانک در 9 ماه امسال 300 میلیون دلار نقل و انتقال ارزی انجام داد که 110 میلیون دلار آن مربوط به سه ماهه سوم (مهر-آذر) بود. همچنین 767 اعتبار اسنادی در این بانک گشوده شد.

«مهدی محتشمی» افزود: پست بانک در مدت گفته شده عملیات ارزی اعم از حواله و اعتبارات اسنادی و... را به میزان 419 میلیون دلار انجام داد که 200 میلیون دلار آن در سه ماهه سوم بود.

این مقام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به فعال شدن 6 حساب پست بانک در بانک های خارجی در پسابرجام اشاره کرد و گفت: روابط کارگزاری این بانک در یک سال گذشته از 38 به 43 کارگزاری افزایش یافته است.

پست بانک ایران در دولت یازدهم شمار باجه های خود را با رشدی 100درصدی از 9917 مورد در آغاز دولت به 10 هزار باجه تا آخر آذرماه 1395رساند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر