ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به کمترین میزان خود رسید

طرح بایدن برای فروش ۱۸۰ میلیون بشکه نفت خام از ذخایر استراتژیک کشور، انتقاد شدید صنعت و قانونگذاران جمهوری‌خواه را برانگیخت. ذخایر استراتژیک نفت آمریکا اکنون دارای کمترین میزان نفت خام از سال ۱۹۸۳ است.

ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به کمترین میزان خود رسید

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین به نقل از اویل پرایس، مجلس نمایندگان، لایحه‌ای که برای محدود کردن توانایی وزارت انرژی برای خروج نفت خام از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا طراحی شده بود را تصویب کرد؛ این در حالی است که بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده قبلاً قول داده بود آن را وتو کند.

 نمایندگان ایالات متحده در مجلس نمایندگان آمریکا با 221 رأی موافق در مقابل 205 رأی مخالف به تصویب لایحه معروف به قانون واکنش استراتژیک، H.R. 21 رأی دادند و حمایت یک قانونگذار دموکرات را به دست آوردند. این لایحه اکنون به سنا، به رهبری دموکرات‌ها می‌رود، جایی که تصویب آن بسیار کمتر قطعی خواهد بود. اگر این لایحه در هر دو مجلس تصویب شود - و توسط رئیس جمهور وتو نشود- به این معنی است که برای استفاده از ذخایر نفت خام کشور، وزیر انرژی ایالات متحده باید طرحی برای افزایش اجاره نفت و گاز در فدرال ارائه دهد.

یکی از دستیاران جمهوری‌خواه کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «ما می خواهیم استفاده از SPR را فقط برای مواردی که وقفه شدید در عرضه وجود دارد کاهش دهیم.»

الزامات مندرج در این لایحه برای وزیر انرژی در مواقع اضطراری، مانند بلایای طبیعی که تولید نفت خام را کاهش می‌دهد، اعمال نمی شود.

طرح  بایدن - که از آن زمان محقق شد - برای فروش 180 میلیون بشکه نفت خام از ذخایر استراتژیک کشور، انتقاد شدید صنعت و قانونگذاران جمهوری‌خواه را برانگیخت. SPR اکنون دارای کمترین میزان نفت خام از سال 1983 است.

در اوایل این هفته، منابع ناشناس اطلاعات انرژی ادعا کردند که کاخ سفید می‌تواند فروش برنامه‌ریزی شده 26 میلیون بشکه‌ای نفت خام از SPR در سال جاری را لغو کند. قرار بود این بشکه‌ها از SPR قبل از سپتامبر به عنوان بخشی از فروش اجباری کنگره به فروش برسد.

ارسال نظر
ارسال نظر