تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
مدیرعامل شرکت ملی نفت خبر داد؛

بر اساس شرایط بازار، صادرات از خارک را دو برابر افزایش می دهیم

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اهمیت تعمیرات و نوسازی تاسیسات پایانه‌های نفتی، گفت: اگر شرایط بازار اجازه دهد ظرفیت صادرات نفت خام از خارک به دو برابر می‌تواند افزایش یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، «محسن خجسته مهر» امروز ( پنجشنبه، ۱۵ اردیبهشت) در سفر به جزیره خارک با اشاره به اینکه در این سفر و بازدید نماینده مردم خارک و بوشهر در مجلس، مدیران شرکت نفت و مسئولان استانی حضور دارند، اظهار کرد: خارک، از ابتدای انقلاب اسلامی نماد اقتصاد مقاومتی در کشور بوده و به میزان تعداد روزهای دفاع مقدس این جزیره مورد هجوم نظامی دشمنان بوده است اما با همت جهادی و با اراده مردم و کارکنان خدوم حتی یک روز صادرات نفت کشور قطع و متوقف نشد.

وی افزود: تحول و پویایی در جزیره خارک و شرکت پایانه‌های نفتی به هر میزان که باشد به همان اندازه تحول و پویایی در اقتصاد کشور خواهیم داشت و اگر می‌خواهیم اقتصاد کشور را متحول کنیم باید در خارک هم در بخش صنعت و کارکنان و هم در بخش مسئولیت‌های اجتماعی و رفاه مردم و ساکنان شریف این جزیره اهتمام لازم را داشته باشیم.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه هدف از بازدید این است که از نزدیک آخرین وضعیت پروژه های مربوط به شرکت پایانه های نفتی، شرکت نفت فلات قاره و پایانه نفتی جزیره خارک را بررسی کنیم، افزود: تعمیرات اساسی عمدتا شامل تعمیرات اسکله ها، مخازن ذخیره سازی نفت و میعانات گازی مستقر و سیستم های ایمنی و اطفا حریق و... در خارک است‌ که باید مورد توجه قرار گیرد.

خجسته مهر ادامه داد: شرکت پایانه‌های نفتی که مهمترین شرکت ما در بحث صادرات نفت است باید به مدرن ترین سیستم‌های ذخیره سازی، اندازه گیری و زیرساختی تجهیز شود.

وی با بیان اینکه اگر شرایط بازار اجازه دهد ظرفیت صادرات نفت خام از خارک به دو برابر می‌تواند افزایش یابد، گفت: برنامه ما این است که آمادگی شرکت پایانه‌های نفتی را متناسب با افزایش تولید نفت و گاز و ذخیره سازی میعانات گازی، برای افزایش ظرفیت صادراتی منطقه افزایش دهیم.

خجسته مهر با بیان اینکه در ۸ سال آینده چشم انداز ظرفیت تولید نفت خام کشور ۵.۷ میلیون بشکه است و این به معنای آن است که آمادگی برای افزایش صادرات وجود دارد، تاکید کرد: این پایانه‌ها را بایستی آماده کنیم برای اینکه بتوانیم حسب لزوم صادرات را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: به دلیل اینکه کلیه تجهیزات منطقه خارک و پایانه‌های نفتی به دلیل بین‌المللی بودن باید مدرن باشد و با توجه به اینکه در سال تولید دانش بنیان هستیم حتما باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای مجهز کردن سیستم‌های زیرساختی استفاده کنیم و الحمدالله اتفاقات خوبی در این شرکت رقم خورده است و کارکنان خدوم تلاش های بسیاری با وجود تحریم ها انجام داده‌اند.

وی تاکید کرد: همچنین در این سفر مصوباتی برای ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی و ایجاد رفاه نسبی بر اساس شاخص‌هایی که قانون برای ما تعیین کرده است خواهیم داشت.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها