• صفحه اصلی
  • انرژی
  • روسیه و اسرائیل برای احداث خط لوله گاز به اروپا، مذاکرات محرمانه داشتند
تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
رسانه‌های عبری خبر دادند؛

روسیه و اسرائیل برای احداث خط لوله گاز به اروپا، مذاکرات محرمانه داشتند

رسانه‌های عبری‌زبان از مذاکرات محرمانه میان رژیم صهیونیستی و ترکیه درباره ایجاد یک خط لوله انتقال گاز مشترک پرده برداشتند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، شبکه خبری المیادین به نقل از رسانه‌های عبری زبان فاش کرد که مقامات رژیم صهیونیستی و ترکیه به صورت محرمانه ایجاد یک خط لوله انتقال گاز مشترک را مورد بررسی قرار داده‌اند.

وب سایت عبری زبان "اسرائیل دیفنس" اعلام کرد: مذاکرات بر سر این طرح پیچیده بوده و ممکن است برای مدت طولانی ادامه یابد، این موضوع همچنین مربوط به طرح انتقال گاز از اقلیم کردستان عراق به ترکیه با کمک اسرائیل است.

در همین حال رویترز نیز گزارش داد: این طرح شامل ایجاد خط لوله گاز از ترکیه به میدان نفتی "لویتنا" اسرائیل است و گاز از طریق این خط لوله به ترکیه و از آنجا به کشورهای جنوب اروپا که به دنبال جایگزینی برای گاز روسیه هستند، منتقل خواهد شد.

یک مقام دولتی ترکیه‌ای در این باره گفت: گفت‌وگوها در این باره از زمان سفر اسحاق هرتزوگ، رییس رژیم صهیونیستی به ترکیه آغاز شده و تا بدین لحظه ادامه داشته است و احتمال داده می‌شود که طی چند ماه آینده تصمیمات عملی در خصوص همکاری در این طرح و مسیر انتقال گاز اتخاذ شود.

کارن هرار، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی نیز در این باره گفته است: همچنان مسائلی از جمله موضوع تامین مالی وجود دارد که باید بررسی شوند و این طرح به طور کلی باید سودآور باشد.

وی افزود: ترکیه سالانه به ۵۰ میلیارد متر مکعب گاز نیاز دارد و از ایران و جمهوری آذربایجان گاز وارد می‌کند.

از زمان حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، بازارهای جهانی انرژی تحت تاثیر قرار گرفته و اروپا نگران قطع دسترسی به انرژی روسیه است. بهای نفت و گاز هم در اروپا و آمریکا افزایش یافته است.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها