کد خبر 573100
مدیرعامل شرکت ملی گاز خبر داد؛

بخشودگی گازبهای بیش از ۳میلیون مشترک تهرانی

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران گفت: از زمستان۱۳۹۹ و زمان اجرای طرح بخشودگی گازبها تا شهریورماه امسال، در مجموع حدود ۳میلیون و ۲۸۰هزار مشترک مشمول این طرح شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سعید توکلی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار قبض با گازب‌های رایگان در تابستان امسال صادر شده است، افزود: این طرح همسو با حمایت از حقوق مشترکان خانگی (مسکونی) کم‌مصرف است و می‌تواند عامل مهمی برای تشویق مصرف‌کنندگان گاز طبیعی برای مصرف بهینه باشد.

وی درباره اصلاح الگوی مصرف مشترکان گفت: مقدار گاز مصرفی مشترکان ارتباط مستقیمی با نحوه استفاده آن‌ها از گاز طبیعی دارد و استفاده بهینه گاز سبب می‌شود هم در مصرف گاز و هم در منابع مالی خود صرفه‌جویی کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران تصریح کرد: همان‌طور که مصرف بهینه و کم سبب تخفیف و بخشودگی می‌شود، مصرف خارج از الگوی متعارف و بهینه، افزایش گازب‌ها را به‌دنبال دارد.

توکلی درباره نکات مصرف بهینه گاز گفت: پوشیدن لباس گرم در زمستان و حفظ دمای مناسب ۱۸ تا ۲۱ درجه (دمای رفاه)، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد با بازده حرارتی بالا، هوشمندسازی موتورخانه‌ها، عایق‌کاری لوله‌ها و تأسیسات و… تنها چند مورد از این نکات است که می‌تواند حجم گاز مصرفی را کاهش دهد.

ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    چرا همیشه بهای سوء مدیریت در انرژی را مردم بپردازند؟
    چرا هر روز هم به مشترکان جدید گاز اضافه میشود ولی کسری تولید دارند؟!!