کد خبر 557553

روز گذشته؛

مصرف برق به کانال ۶۴ هزار مگاواتی برگشت

مصرف برق که روز جمعه با کاهش همراه شده بود، از روزگذشته روند افزایشی خود را با وجود کاهش نسبی دمای هوا آغاز و وارد کانال ۶۴ هزار مگاواتی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، روند مصرف برق هفته گذشته افزایشی بود اما روز جمعه این روند به دلیل تعطیلی کاهشی شد و انتظار می‌رفت با توجه به خنک‌تر شدن دمای هوا همچنان کاهشی باقی بماند.

اما مصرف روز گذشته که آمار آن امروز از سوی شرکت مدیریت شبکه برق ایران منتشر شد، خلاف این پیش‌بینی را نشان می‌دهد.

بر این اساس میزان مصرف در ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه روز گذشته(شنبه) به عدد ۶۴ هزار و ۳۰۷ مگاوات رسید که در مقایسه با روز جمعه که مصرف ۵۸ هزار و ۴۴۲ مگاوات بود، از رشد بیش از ۵ هزار مگاواتی برخوردار شده است.

میزان مصرف روز گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۴۹ هزار و ۵۸۸ مگاوات بوده نیز رشد بیش از ۱۴ هزار مگاوات را نشان می‌دهد.

مصرف برق روزانه بخش صنعت نیز با افزایش همراه شده و به عدد سه هزار و ۲۲۲ مگاوات رسید.

روند مصرف شبانه نیز با افزایش روبرو شد به گونه‌ای که در ساعت ۲۰ و ۴۱ دقیقه به ۵۸ هزار و ۸۴۱ مگاوات رسید که در مقایسه با شب قبل‌تر از آن که ۵۵ هزار و ۴۰۸ مگاوات بود، از رشد بیش از ۲ هزارمگاواتی برخوردار شده است.

اما میزان مصرف شبانه در بخش صنعت کاهش یافته و به رقم سه هزار و ۲ مگاوات رسید.

تا روز چهارم شهریورماه روند مصرف برق همچنان صعودی بود به گونه ای که در ساعت ۱۲ و ۵۳ دقیقه روز سوم شهریورماه به عدد ۶۴ هزار و ۵۲۲ مگاوات رسیده بود.

خاموش کردن روشنایی‌های غیرضرور، استفاده از دور کُند کولرهای آبی، تنظیم درجه کولرهای گازی روی ۲۶ درجه به عنوان راهکارهای ساده کاهش مصرف برق است.

علاوه بر این استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعت های اوج مصرف، استفاده از وسایل برقی با راندمان مصرف کم، استفاده بیشتر از نور خورشید و خارج کردن دوشاخ وسایل برقی بی استفاده از برق راهکارهای دیگری برای کاهش مصرف برق است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر