کد خبر 510973

پرسش از یک کارشناس حوزه انرژی؛

در اولین جلسه اوپک بعد از آغاز واکسیناسیون چه خواهد گذشت؟

بهروز نامداری، پیش‌بینی کرد که در جلسه امروز تولیدکنندگان در افزایش تولید ۵۰۰ تا ۱.۲ میلیون بشکه به توافق برسند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایلنا، نشست امروز وزیران اوپک‌پلاس در حالی برگذار می‌شود که به نظر می‌رسد تولیدکنندگان نفت نظر مثبتی درباره دورنمای بازار نفت نسبت به یک سال پیش دارند که تولیدشان را به منظور تقویت قیمت‌ها به میزان چشمگیری کاهش داده بودند.

به طوریکه قیمت نفت در معاملات روز گذشته تحت‌تاثیر امیدواری به رشد تقاضا با پیشرفتی که در واکسیناسیون صورت گرفته است، افزایش یافت.

بارکیندو، دبیرکل اوپک نیز اخیرا اظهار کرده که تقاضا برای نفت به خصوص در آسیا مثبت‌تر شده است.

آنگونه که از شواهد بر می‌آید امیدواری به احیای تقاضا به کمک عرضه واکسن‌های کووید ۱۹ از قیمت‌های نفت پشتیبانی می‌کند.

بهروز نامداری، درباره تصمیمات احتمالی اوپک و اوپک‌پلاس در جلسه عصر امروز اطهار داشت: با گسترده شدن روند واکسیناسیون کرونا و تثبیت نسبی در اقتصاد جهانی به تدریج شاهد رشد در اقتصاد جهان هستیم به طوری که قیمت نفت برنت به ۶۰ تا ۶۳ دلار هم رسید. 

وی با بیان اینکه نوید اتفاقات خوبی به نفت داده می‌شود، افزود: تولیدکنندگان در نظر ندارند که قیمت‌ها به بیش از ۵۰ دلار برسد بنابراین میزان تولید را برای ثبات در این محدوده قیمتی افزایش خواهند داد. 

این کارشناس حوزه انرژی پیش‌بینی کرد که در جلسه امروز تولیدکنندگان در افزایش تولید ۵۰۰ تا ۱.۲ میلیون بشکه به توافق برسند. 

وی خاطرنشان کرد: اکنون اقتصاد جهان در حال ریکاوری و رسیدن به ثبات است، تولیدکنندگان نمی‌خواهند با شوک قیمتی، خللی در رشد اقتصاد ایجاد شود. 

نامداری تاکید کرد: قیمت ۵۵ تا ۶۰ دلار مورد رضایت تولیدکننده و مصرف‌کننده است و رقم خوبی برای احیای اقتصاد جهانی و بازگشت به دوران قبل از کرونا است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر