کد خبر 510687

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

افزایش قیمت نفت در پی امیدواری به رشد تقاضا/ نگرانی از میزان عرضه اوپک مانع رشد بیشتر شد

پس از امیدواری به رشد تقاضا که ناشی از پیشرفت توزیع واکسن کووید-۱۹ در آمریکا بود، قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، به دنبال پیشرفت واکسیناسیون در آمریکا که سبب امید به افزایش تقاضا شد، قیمت نفت روز چهارشنبه صعود کرد؛ اما با این حال، عدم اطمینان در خصوص میزان عرضه نفت توسط اوپک به بازار و اضافه شدن قابل توجه موجودی نفت خام آمریکا، مانع پیشرفت بیشتر بازار شد.

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با 18سنت یا 0.3درصد افزایش، به 59.93دلار در هر بشکه رسید و کمی از ضررهای سه روزه خود را جبران کرد.

معاملات آتی نفت خام برنت نیز پس از چهار روز ضرر، 29سنت یا 0.46درصد رشد را تجربه کرد و با قیمت 62.99دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

تحلیلگران اذعان داشتند که امید به بهبود تقاضا به لطف عرضه واکسن، سبب حمایت از قیمت نفت شد.

رییس‌جمهور جو بایدن روز سه‌شنبه اعلام کرد که تا پایان ماه مه برای تمام بزرگسالان آمریکایی دوز کافی واکسن کووید-19 در دسترس خواهد بود.

در همین حال، توجه بازار به نشست گروه اوپک در روز پنجشنبه برای تصمیم‌گیری در خصوص میزان عرضه نفت است. بازار انتظار دارد که این گروه، کاهش عرضه بی‌سابقه خود را کمتر کند و همچنین عربستان سعودی به کاهش داوطلبانه تولید یک میلیون بشکه نفت در روز پایان دهد.

از طرفی، موسسه نفت آمریکا نیز در خصوص احتمال مازاد عرضه ابراز نگرانی کرد و گزارش داد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 26فوریه، 7.4میلیون بشکه افزایش یافته؛ در حالی که تحلیلگران انتظار داشتند میزان آن 928هزار بشکه باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر