کد خبر 500893

منابعی در دولت آمریکا خبر دادند؛

ابتکار عمل بایدن‌ برای مذاکره مستقیم با ایران

شبکه اسکای نیوز به نقل از منابعی در دولت آمریکا اعلام کرد که دولت جدید آمریکا به زودی طرحی را برای گفت‌وگوی مستقیم با ایران به اجرا می‌گذارد.

 شبکه اسکای نیوز به نقل از برخی منابع در دولت آمریکا اعلام کرد که دولت جو بایدن از طریق برخی واسطه‌های اروپایی، به زودی ابتکار عملی را برای انجام گفت‌وگوهای مستقیم با تهران به جریان می‌اندازد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،اسکای نیوز به نقل از این منابع که ''خواسته‌اند نامشان فاش نشود'' نوشت: یک رویکرد جدید برای نزدیکی روابط وجود دارد که به دنبال تضمین توان بازدارندگی آمریکا در منطقه و حل تنش با ایران است.

این منابع می‌افزایند: این اقدامات با تماس‌های ایالات متحده با همپیمانانش در منطقه، به ویژه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و اسرائیل همراه خواهد بود و دیدار ژنرال کنت مک‌کنزی، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا از منطقه در همین چارچوب است.

مک کنزی اخیرا راهی خاورمیانه شده و سرزمین‌های اشغالی به عنوان اولین مقصد سفر او اعلام شده است. او پیش از رسیدن به سرزمین‌های اشغالی و در داخل هواپیما گفت که روابط بین آمریکا و ایران در زمان "جو بایدن" به عنوان رئیس جمهور "در یک مرحله فرصت" قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • احمدحسنی
    ۰ ۰

    بشگه زهربایداماده بشه 42سال ملت فلاکت وبدبختی کشیدن بخاطردرامدنفتی که داشتیم تااینکه هرچه کشوردرامدداشت بردن لحاف ملاپاره شداقتصادکشورفلج شدجوانیمون هدررفت هالامنتظرباشیم تاببینیم دنیابرایمان چه تصمیمی میگیرن جنگ جنگ تاپیروزی مرگ برامر یکااسراءیل تعطیل فقط زنده بمانیم شعارمان بشه