کد خبر 496570

براساس داده‌های جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا؛

صادرات نفت خام عربستان به آمریکا به صفر شد

داده‌های جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد هفته گذشته برای اولین بار در ۳۵ سال اخیر هیچ نفت خامی از عربستان سعودی به آمریکا ارسال نشده است.

به گزارش راشاتودی، داده‌های جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد هفته گذشته برای اولین بار در ۳۵ سال اخیر هیچ نفت خامی از عربستان سعودی به آمریکا ارسال نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این داده‌ها نشان می‌دهد آمریکا دیگر مانند سابق به واردات نفت از خاورمیانه وابسته نیست.

داده‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد در ماه اکتبر واردات نفت خام ایالات متحده به ۸.۵۴۴ میلیون بشکه رسیده است در حالی که در ماه ژوئن این رقم به بیش از ۳۶ میلیون بشکه رسیده بود. البته واردات ماه ژوئن خارج از عرف همیشگی بود چراکه در این ماه عربستان سعودی بازارها را با سیل صادرات نفت خود لبریز کرده بود.

در اغلب سال‌های دهه ۲۰۰۰ ایالات متحده هر ماه بیش از ۴۵ میلیون بشکه از عربستان سعودی نفت وارد کرده است. در نظر داشته باشید که چنین حجمی از واردات حالا این هفته از لحاظ هفتگی به صفر رسیده است.

واردات نفت آمریکا نه تنها از عربستان بلکه از کل خاورمیانه افت کرده است. در دهه ۲۰۰۰ میلادی ایالات متحده هر روز بیش از ۳ میلیون بشکه نفت از این منطقه وارد می‌کرد، حالا این میزان در ماه اکتبر به کمتر از نیم میلیون بشکه در روز افت کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر