کد خبر 495602

به امید کسب درآمد ۵۰۰میلیون دلاری محقق شد؛

تولید نفت از خلیج تایلند برای اولین بار

دولت کامبوج امیدوار است با تولید ۷۵۰۰ بشکه نفت در روز از بلوک A، سالانه درآمد تقریبا ۵۰۰ میلیون دلاری نصیب این کشور شود.

به گزارش اویل پرایس، افزایش تقاضای نفت در آسیا فرصت مناسبی را ایجاده کرده تا کشور کامبوج جهت تولید نفت خام اقدام کند. این کشور با مشارکت کریس انرژی سنگاپور (KrisEnergy Ltd) در نظر دارد استخراج نفت از میادین خود در خلیج تایلند را شروع کند، طرحی که سال‌ها با تاخیر روبه‌رو بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، موضوع استخراج نفت از خلیج تایلند توسط نخست وزیر کامبوج، هون سن، از طریق فضای مجازی اعلام شد. نخست وزیر نوشت: «سال ۲۰۲۱ فرارسیده است و ما یک هدیه بزرگ برای ملت‌مان داریم و آن تولید نفت در سرزمین‌مان است».

این موضوع برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ و با امضای قرارداد همکاری بین دولت کامبوج و کریس انرژی برای توسعه میدان ۳.۰۸۳ کیلومتر مربعی در خلیج تایلند مطرح شد که بعنوان بلوک A شناخته می‌شود. البته کریس انرژی پروژ‌های مختلف نفتی در سراسر قاره آسیا از جمله چین، اندونزی، بنگلادش، تایلند و ویتنام دارد.

دولت کامبوج امیدوار است با تولید ۷۵۰۰ بشکه نفت در روز از بلوک A، سالانه درآمد تقریبا ۵۰۰ میلیون دلاری نصیب این کشور شود.

کامبوج در حال حاضر ۷۵ درصد از انرژی مورد نیاز خود را تولید می‌کند که ۴۴ درصد آن از طریق زغال سنگ و ۴۵ درصد از انرژی آبی است. این کشور اخیرا اعلام کرده پروژه‌های متعددی برای گسترش بخش انرژی خود از جمله در زغال سنگ دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر