کد خبر 490233

براساس اعلام شرکت روس نفت؛

یک میدان بزرگ گازی در روسیه کشف شد

شرکت روس نفت روسیه اعلام کرد که یک میدان بزرگ گازی را در شمال این کشور اکتشاف کرده است.

 به گزارش راشاتودی، شرکت بزرگ نفتی روس نفت روسیه اعلام کرد که یک میدان بزرگ گازی در شمال این کشور و در محدوده دریای کارا اکتشاف کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس؛ بنا به  گفته این شرکت روسی حجم ذخایر گاز این میدان 514 میلیارد مترمکعب برآورد می‌شود.

روس نفت اعلام کرده که کشف این میدان بزرگ می‌تواند نقطه عطفی در تولید نفت و گاز از این منطقه باشد.

شرکت روس نفت نام نظامی سابق ارتش شوروی به نام مارشال کنستانتین روکوسوفسکی را روی این میدان نهاده و این سومین میدانی است که این شرکت روس در منطقه قطب شما کشف می‌کند.

درواقع عملیات اکتشاف میادین نفت و گاز در دریای شمال بخشی از تلاش روس نفت برای توسعه پتانسیل تولید نفت و گاز در این منطقه است.

عملیات اکتشاف منابع نفتی و گازی در قطب شمال در سال 2014 و به دستور ولادیمیری پوتین، رئیس جمهور روسیه، انجام شده است. در قالب این عملیات اکتشاف یکی از بزرگ‌ترین میادین نفتی و گازی در جهان به نام پوبدا منجر شده است. این میدان در مجموع 130 میلیون تن نفت و 422 میلیارد مترمکعب گاز دارد.

روس نفت مدعی شده نتایج حفاری‌های انجام شده نشان می‌دهد که کشف این میدان نفتی و گازی  جدید از نظر حجم منابع حتی می‌تواند بزرگ‌تر از منابع نفتی خلیج مکزیک، برخی مناطق برزیل، آلاسکا و حتی برخی از مناطق خاورمیانه باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر