کد خبر 477787

هشدار موسسه تحقیقات آب در مورد پاییز کم‌بارش امسال

وضعیت بارش های کشور در ماه های آبان، آذر و دی ماه براساس پیش بینی موسسه تحقیقات آب در برخی مناطق ناچیز است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده که براساس نتایج خروجی پیش بینی همادی آب و هوا، متوسط بارش در آبان ماه در بیشتر نواحی کشور کمتر از نرمال خواهد بود.

در آذرماه احتمال وقوع بارش در بیشتر مناطق کشور کمتر از نرمال و یا نرمال پیش بینی می شود. در دی ماه وضعیت بارش‌ها برای نیمه شمالی کشور نرمال و بالاتر از نرمال در مناطق جنوب و غرب کشور نرمال و کمتر از نرمال خواهد بود.

در آبان ماه وضعیت بارش در بیشتر نواحی کشور کمتر از نرمال است به طوری که احتمال وقوع وضعیت بارش کمتر از نرمال در این مناطق عمدتا بین 33 تا 75 درصد و در برخی مناطق بیشتر از 75درصد است.

همچنین در این ماه وقوع بارش های نرمال با احتمال 50 تا 75 درصد در برخی از مناطق شمال و شمال غرب کشور پیش بینی می شود.

در آذرماه وقوع بارش کمتر از نرمال با احتمال وقوع بین 50 تا 75 درصد در بیشتر مناطق کشور پیش بینی می شود. در این ماه وقوع بارش های نرمال با احتمال وقوع بین 33 تا 50 درصددر برخی امناطق مرکزی، شرق و جنوب کشور وجود دارد.

در دی ماه مناطق واقع در نیمه شمالی کشور دارای بارش بالاتر از نرمال با احتمال وقوع بین 33 تا 75 درصد و در برخی مناطق بیشتر از 75 درصد خواهد بود.

همچنین در این ماه وقوع بارش نرمال و کمتر از نرمال برای مناطق واقع در نیمه جنوب و غرب کشور با احتمال بین 33 تا 75 درصد پیش بینی می شود.

اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در این ماه درمناطق جنوبی، مرکز و شرق بین (10-) تا(10+) میلیمتر و در مناطق شمالی و نوار غربی کشور بین (10+) تا(50-) میلیمتر و در برخی مناطق کمتر از (50-) میلیمتر پیش بینی شده است.

اختلاف بارش در آذرماه از میانگین بلندمدت در شرق، مرکز و بیشتر مناطق شمال کشور بین (10-) تا (10+) میلیمتر و در جنوب، جنوب غربی ودر برخی از مناطق شمالی کشور بین (10- تا 75-) میلیمتر خواهد بود. همچنین اختلاف بارش در دی ماه از میانگین بلند مدت در بیشتر مناطق کشور بین (10-) تا (10+)میلیمتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر