کد خبر 477209

بریتیش پترولیوم با افزایش تقاضای نفت دوباره به سوددهی رسید

سوددهی شرکت بریتیش پترولیوم در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است، در حالی که تحلیلگران رفینیتیو انتظار داشتند این شرکت ۳۴۷ میلیون دلار در فصل تابستان ضرر کند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سال جاری میلادی گزارش داد قیمت بالاتر نفت و عدم کاهش قابل توجه اکتشاف‌ها به نفع این شرکت بوده است.

سوددهی شرکت بریتیش پترولیوم در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 100 میلیون دلار برآورد شده است، در حالی که این شرکت در سه ماهه دوم 6.7 میلیارد دلار از دست داده بود. سوددهی بریتیش پترولیوم در سه ماه سوم سال گذشته میلادی برابر با 2.3 میلیارد دلار بود.

 تحلیلگران رفینیتیو انتظار داشتند این شرکت 347 میلیون دلار در فصل تابستان ضرر کند. سود سهام بریتیش پترولیوم در سه ماهه سوم برابر با 5.25 سنت در هر سهم بود.

 این شرکت اعلام کرد بهبود قیمت و تقاضای نفت و گاز باعث شده بتواند در سه ماهه سوم به سوددهی بازگردد. سهام بریتیش پترولیوم بیش از 2 درصد طی معاملات روز سه شنبه افزایش یافت.

 این نتایج در شرایطی به دست آمد که حساسیت بازار انرژی هنوز هم به خاطر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تیره شدن دورنمای رشد تقاضای نفت، بسیار پایین است

بیشتر بخوانید
ارسال نظر