کد خبر 477054

رییس کانون انجمن جایگاه داران سوخت:

کرونا مصرف سوخت را کاهش داد

رییس کانون انجمن جایگاه داران سوخت گفت:با توجه به منع رفت و آمد در برخی از شهر‌ها به دلیل شیوع کرونا، مصرف سوخت در کشور ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، صالحی رییس کانون انجمن جایگاه‌داران سوخت، درباره میزان فروش سوخت در جایگاه‌های سوخت کشور گفت: با توجه به تعطیلات اخیر در کشور و منع رفت و آمد در برخی از شهر‌ها به دلیل شیوع کرونا، مصرف سوخت ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

 رییس کانون انجمن جایگاه داران سوخت ادامه داد:در حال حاضر میانگین مصرف بنزین در کشور عدد ۷۴ میلیون لیتر در روز را نشان می‌دهد.

او  درباره میزان مصرف بنزین سوپر در کشور گفت: با توجه به اینکه بنزین سوپر لیتری ۳ هزار و ۵۰۰ به فروش می رسد مصرف آن در کشور کم است، از سال گذشته که سهمیه بندی بنزین اتفاق افتاد، مصرف سوخت هم کمتر شد.

صالحی با بیان اینکه در سال ۹۹ فروش بنزین سوپر در جایگاه های سوخت ۶۰ درصد کاهش داشته است، گفت: از زمان افزایش قیمت بنزین و حذف یارانه‌ بنزین سوپر، استقبال مردم از این سوخت کمتر شد است، به طوری که در اواخر سال ۹۸ مصرف بنزین سوپر ۸۰ درصد کاهش پیدا کرد.

رییس کانون انجمن جایگاه داران سوخت گفت: متاسفانه جایگاه‌های سوخت در چندین سال گذشته بابت فروش بنزین ضرر کرده‌اند زیرا تبخیر بنزین بسیار بالا است و متاسفانه شرکت‌های تابعه وزارت نفت آن را برای جایگاه داران سوخت جبران نمی‌کنند و با توجه به افزایش قیمت بنزین در سال گذشته و شیوع بیماری کرونا هیچگونه حق العملی برای جایگاه داران سوخت در نظر گرفته نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر