کد خبر 474227

از ابتدای سال جاری میلادی؛

واردات نفت چین ۱۲.۷درصد افزایش یافته است

چین در ۹ ماه اول سال جاری میلادی ۴۱۶ میلیون تن نفت خام وارد کرده که ۱۲.۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، چین در 9 ماه اول سال جاری میلادی 416 میلیون تن نفت خام وارد کرده که 12.7 نسبت به سال قبل افزایش داشته است. افزایش صادرات نشان از بالا رفتن تقاضای نفت در این کشور علیرغم همه‌گیری ویروس کروناست. این مقدار واردات معادل 338.8 میلیون بشکه به صورت ماهانه یا حدود 11.29 میلیون بشکه واردات روزانه است.

 چین تنها در ماه سپتامبر به طور متوسط 11.52 میلیون بشکه در روز واردات داشت. این رقم 24.4 درصد معادل 2.26 میلیون بشکه در روز بیشتر از سال گذشته است.

 پس از ماهها افزایش پیاپی، ذخایر شناور نفت در چین برای اولین بار پایین آمده که نشان می‌دهد تراکم در بنادر این کشور روبه کاهش می رود.

خبر کاهش ذخایر شناور در چین بسیار امیدوار کننده بوده است: ذخایر شناور نفت جهان اخیراً رو به افزایش بوده که نگرانی در مورد تقاضای نفت را بالا برده است. در همین حین، پالایشگاههای چین تلاش می‌کنند ذخایر مازاد خود را در شرایطی به فروش برسانند که تقاضا و حاشیه سود همچنان پایین است. این اقدام باعث کاهش فعالیت پالایشگاهی و در نتیجه کاهش واردات می شود.

 از طرف دیگر برخی پیش ‌بینی می‌کنند پالایشگاه های مستقل هنوز هم ظرفیت کافی برای واردات داشته باشند و شاید بخواهند از این ظرفیت خود استفاده کرده و ذخایر پالایشگاهی خود را به امید بهبود تقاضا افزایش دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر