کد خبر 473854

از سرگیری تولید نفت در خلیج مکزیک آمریکا پس از طوفان

شرکت‌های نفت آمریکا سه روز پس از بارش‌های شدید طوفان دلتا، تولید نفت و گاز طبیعی در شمال خلیج مکزیک را آغاز می‌کنند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اداره امنیت و محیط زیست آمریکا اعلام کرد شرکت‌های انرژی سه روز پس از بارش‌های شدید طوفان دلتا، تولید نفت و گاز طبیعی در شمال خلیج مکزیک آمریکا را آغاز می‌کنند.

این اداره اعلام کرد تولید نفت خام دریایی در خلیج مکزیک آمریکا در حال حاضر 69.4 درصد معادل 1.28 بشکه در روز کمتر از سطح قبل از طوفان است. تولید نفت در این منطقه 91 درصد در روز یکشنبه کاهش یافته بود.

 در گزارش این اداره همچنین آمده است 47 درصد معادل 1.28 میلیارد فوت مکعب در روز از تولید گاز طبیعی این منطقه هم تا اواسط روز دوشنبه متوقف بود. این رقم در روز یکشنبه 62 درصد معادل 1.68 میلیارد فوت مکعب در روز اعلام شده بود.

 شرکت نفت توتال فعالیت خود در پالایشگاه پورت آرتور با ظرفیت 225500 بشکه در روز را تکمیل کرده‌است. فعالیت در این پالایشگاه در روز جمعه به خاطر قطعی برق ناشی از طوفان دلتا متوقف شده بود

شرکت نفت فیلیپس66 در روز دوشنبه اعلام کرد طوفان دلتا باعث قطعی برق در تأسیسات آن در لوئیزیانا نشده است. پالایشگاه این شرکت با ظرفیت 260 هزار بشکه در روز در «لیک چارلز» از بیست و پنجم ماه اوت به خاطر آسیب های وارد شده از طوفان لائورا بسته بوده است. قرار است این پالایشگاه تا پایان همین هفته راه‌اندازی شود.

شرکتهای رویال داچ شل، چورون و بریتیش پترولیوم کارگران خود را به سکوهای نفتی بازگردانده و تولید را آغاز کرده‌اند.

طوفان دلتا باعث شده بود تولید 10.1 میلیون بشکه نفت خام و 9.6 میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی از ششم اکتبر در خلیج مکزیک آمریکا متوقف شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر