کد خبر 471815

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیست و پنجمین رویداد بین‌المللی نفت فعلا متوقف شد/ کرونا را جدی بگیریم

وزیر نفت در آستانه برگزاری نمایشگاه سالانه نفت خبر از لغو این رویداد به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا خبر داد.

اقتصاد آنلاین-مریم علیزاده؛ در ٢۴ سال گذشته شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز و پتروشیمی از سوی وزارت نفت بودیم. امسال اما این رویداد که در اردیبهشت ماه می‌بایست برگزار می‌شد، به دلیل شرایط قرنطینه به مهرماه موکول شد. از این رو تا همین چند ساعت پیش شرکت‌های حاضر در این رویداد در تلاش برای آماده سازی خود بودند. اما بعد از ظهر امروز وزیر نفت در حساب توییتری خود خبر از تعویق این نمایشگاه داد.

وی نوشت: قرار بود نمایشگاه نفت امسال ویژه متخصصین برگزار شود، مجوز لازم هم از وزارت بهداشت گرفته شده بود، ولی با توجه به شرایط فعلی شهر تهران، تصمیم گرفتیم برگزاری را تا بهبود نسبی وضعیت عقب بیاندازیم.

وی تاکید کرد: البته در شرایط فعلی تحریم‌ها و نقش پیشتاز نفت در توسعه کسب و کار، ارتباط هرچه بیشتر تولیدکنندگان با متقاضیان،در سال جهش تولید موجب توسعه بازار می‌شود.

در ادامه این موضوع، روابط عمومی وزارت نفت نیز با انتشار اطلاعیه‌ای درباره تعویق برگزاری بیست‌وپنجمین دوره نمایشگاه نفت اعلام کرد: این نمایشگاه به‌دلیل اخطارهای بهداشتی مکرر وزارت بهداشت برای این روزهای شهر تهران و همکاری هرچه بیشتر در مقابله با بیماری کووید- ۱۹ و اولویت داشتن حفظ سلامت شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان، به زمان دیگری موکول شده است.

در این اطلاعیه خاطر نشان شده است: با وجود آنکه برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری نمایشگاه نفت با تغییرات ویژه نسبت به سال‌های پیش و با رعایت همه نکات بهداشتی ابلاغی و دریافت مجوز برگزاری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هفته‌های پیش انجام شده و بازدید از نمایشگاه نیز به‌طور محدود و تنها برای متخصصان و فعالان صنعت نفت با دعوت اختصاصی پیش‌بینی شده بود، باوجود ثبت نام و استقبال خوب شرکت‌های داخلی از این رویداد مهم حرفه‌ای و صنعتی، سرانجام با نظر وزیر نفت، برگزاری بیست‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تا زمان بهبود نسبی شرایط عمومی کنترل کرونا، به تعویق افتاد. قرار بود نمایشگاه نفت هفته آینده و در روزهای ۲۱ تا ۲۴ مهرماه و در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر