کد خبر 456600

همکاری جدید توتال در هند

شرکت نفت هندوستان (ایندین اویل کورپوریشن) که بزرگ‌ترین شرکت پالایشگاهی و فروشنده محصولات نفتی این کشور است، در کنار شرکت بزرگ انرژی توتال که مقر اصلی آن در پاریس واقع است، اعلام کرده‌اند قصد دارند شرکتی را در قالب سرمایه‌گذاری مشترک تاسیس ‌کنند که در زمینه تولید و فروش مشتقات با کیفیت بالای قیر و محصولات تخصصی موردنیاز در صنعت رو به رشد راه‌سازی هند فعالیت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، شرکت توتال، تولیدکننده و تامین‌کننده عمده قیر در اروپاست و از سوی دیگر شرکت نفت هندوستان نیز بزرگ‌ترین نقش‌آفرین در بازار قیر هندوستان است. پیش از این نیز دو شرکت در هندوستان و در حوزه کسب‌وکار مربوط به ال‌پی‌جی و مکمل‌های سوخت روابط همکاری خود را شکل داده بودند. در تحلیلی که بیزینس وایر در این رابطه منتشر کرده، آمده است که این سرمایه‌گذاری مشترک نقاط قوت شرکت هندی و شرکت توتال در زمینه تحقیق و توسعه و بازاریابی را گرد هم خواهد آورد تا به‌وسیله آن فرمولاسیون‌های نوآورانه‌ای در حوزه قیر و محصولاتی با کیفیت برتر همچون قیر پلیمری، امولسیون‌های قیر، قیر برگرفته از لاستیک و دیگر محصولات تخصصی تولید و بازاریابی شوند. واحدهای تولیدی این سرمایه‌گذاری مشترک، با امکانات لجستیکی کم‌هزینه در سراسر هندوستان فعال خواهند بود. نوآوری، ایمنی و ثبات محور فعالیت این شرکت جدید خواهد بود و قرار است دو شرکت در این سرمایه‌گذاری مشترک از فناوری‌های نو برای تولید محصولاتشان استفاده کنند. همچنین قرار است در این سرمایه‌گذاری مشترک از ظرفیت‌های موجود برای صادرات به دیگر بازارهای جنوب آسیا استفاده شود.

پاتریک پویان، مدیر عامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت توتال در این رابطه گفت: «هندوستان برای آینده شرکت توتال یک کشور استراتژیک تلقی می‌شود و ما از این شراکت خوشحالیم. از سوی دیگر این گواهی دیگر است بر عزم ما برای پیشرفت در این بازار به‌سرعت در حال رشد.» وی افزود: «امروز شرکت توتال همکاری دیرینه خود با شرکت نفت هندوستان را تقویت و به یک شراکت قدرتمند و باثبات تبدیل می‌کند. با این توافق، ما رشد کسب و کارهایمان را با نقش‌آفرینان کلیدی هند در حوزه انرژی پیگیری می‌کنیم و بر توسعه فعالیت‌هایمان در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، گاز و برق می‌افزاییم.» تقاضا برای مواد اولیه و تولیدات کارخانه‌ای لازم برای ساخت بزرگراه و مسکن به‌ویژه مشتقات باکیفیت قیر در هندوستان بسیار بالاست. شرکت فرانسوی توتال با بیش از ۹۰۰ کارمند از سال ۱۹۹۳ در هندوستان فعالیت داشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر