کد خبر 454483

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گرمای تابستان بر چالش‌های سی‌ان‌جی افزود/ در ساعات اوج مصرف برق جایگاه‌های گاز تعطیل می‌شوند

همزمان با ورود موج گرما در جنوب کشور، جایگاه های عرضه سوخت سی‌ان‌جی در استان خوزستان در ساعات اوج مصرف برق تعطیل می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین، اخیرا گزارش‌های از تعطیلی موقت جایگاه های عرضه سوخت سی‌ان‌جی در استان خوزستان رسیده است.

در این رابطه مدیر پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان گفت: علت توقف موقت فعالیت جایگاه‌های عرضه گاز سی.ان.جی گرمای شدید و پیک مصرف برق در استان است.

وی اظهار داشت به جایگاه داران عرضه گاز سی. ان. جی توصیه شده در ساعات ۱۴ تا ۱۷ که همزمان با اوج گیری گرما و پیک مصرف برق در خوزستان است. به گفته این مقام مسئول، جایگاه داران باید کمپرسورهای جایگاه را از مدار خارج کنند تا با مدیریت مصرف برق برای کاهش مصرف انرژی نیز همراهی داشته باشند. 

در نتیجه به نظر می رسد با رسیدن فصل گرم سال، بر چالش های سوخت گاز در کشور افزوده شده است. این در حالی است که تا پیش از این نیز یکی از اصلی‌ترین معضلات این سوخت، عدم جانمایی صحیح جایگاه ها و در نتیجه دسترسی سخت مالکان خودرو به سوخت سی‌ان‌جی بود.

گفتنی است تعطیلی جایگاه های عرضه سوخت سی ان جی در زمستان و در زمان افت فشار حاصل از پیک مصرف گاز طبیعی نیز مرسوم بوده است.

حال باید دید با اتخاذ چنین تصمیماتی در فصل گرم سال، متولیان سوخت سی‌ان‌جی چه تدابیری را برای سهولت دسترسی متقاضیان سوخت سی‌ان‌جی می‌اندیشند که البته این روزها شاهد تشویق عموم مالکان به دوگانه‌سوز کردن خودروها نیز هستیم. اما سوال اساسی اینجاست که باوجود پراکندگی نامناسب و کمبود جایگاه عرضه سوخت سی‌ان‌جی، چه تمهیدی برای این موضوع اندیشیده خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر