کد خبر 448220

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تاریخ بهره برداری از پتروشیمی هنگام مشخص شد/ آخرین آمار از تولید و فروش نوری

پیش بینی می شود واحد آمونیاک پتروشیمی هنگام تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری در خصوص آمار و تولید و فروش این بیان داشت: آخرین نرخ فروش دلاری برش سبک و سنگین، بنزن، ارتوزایلین، پارازایلین و رافینیت و بنزن از ابتدای سال مالی تا تاریخ ۹۸/۲/۳۱ اعلام شده است.

میزان فروش صادراتی محصولاتی، چون "پارازایلین "با مقدار ۱۶۴۹۸ تن و به ارزش ۱۵۸۷۵۹۴ میلیون ریال، "ارتوزایلین" با مقدار ۲۸۰۷ تن و به ارزش ۱۴۴۵۸۶ میلیون ریال، "رافینیت" با مقدار ۵۸۷۵۲ تن و به ارزش ۲۹۴۶۵۱۶ میلیون ریال ثبت شده است.

براساس گزارش این شرکت، به ازای مصرف ۱۰۰ تن بنزین پیرولیز، مقدار ۳۶ تن بنزن، ۱۳ تن پارازایلین، ۲ تن اورتوزایلین، ۱۷ تن برش سنگین، ۳ تن رافینیت و ۲۵ تن برش پنتان تولید می‌شود.

برآورد می‌شود واحد آمونیاک پتروشیمی هنگام در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۹ به بهره برداری برسد.

طبق اطلاعات موجود، افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی این شرکت از محل سود انباشته، بخش ناچیزی از هزینه‌های لازم برای پروژه هنگام را پوشش می‌دهد که در این راستا گزینه‌هایی از جمله اخذ وام و تامین از منابع داخلی نیز پیش بینی شده است.

قرارداد پروژه هنگام امضا و فعالیت مهندسی آن شروع شده است. مدت زمان لازم برای اجرای این پروژه ۳۰ ماه تعیین و تامین بودجه ارزی و ریالی مورد نیاز این پروژه از طریق منابع شرکت و اخذ وام صورت می‌گیرد.

در خصوص میزان حجم مورد نیاز از میعانات گازی تولید شده طی سال ۹۸ در میادین پارس جنوبی لازم به ذکر است این مجتمع به ۱۲ فاز تولید میعانات گازی پالایشگاه‌های پارس جنوبی متصل بوده، در حالی که حدود ۳ فاز می‌تواند خوراک این مجتمع را تامین کند بنابراین در خصوص تامین خوراک این مجتمع هیچ مشکلی به چشم نمی‌خورد.

قیمت خرید خوراک در حال حاضر ۹۵ درصد فوب صادراتی و در چارچوب قرارداد فی مابین با شرکت ملی نفت بوده و هر گونه تغییر در نرخ نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری