کد خبر 446260

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

آخرین تلاش‌های عراق برای پایبندی به توافق کاهش تولید/ جبران کم‌کاری گذشته در دستور کار است

درحالی عراق خبر از صادرات ٢.٨ میلیون بشکه در روز را داده که همچنان متهم به کم کاری در اجرای توافق کاهش تولید اوپک پلاس است.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزیر نفت جدید عراق اعلام کرد این کشور به طور متوسط ٢.٨ میلیون بشکه در روز نفت در ماه ژوئن صادر خواهد کرد و از قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس تبعیت می کند.

 احسان عبدالجبار اسماعیل،همچنین گفت وزارت نفت این کشور از مقامات کرد در شمال عراق خواسته حداکثر 370 هزار بشکه در روز در ماه ژوئن صادرات داشته باشند تا صادرات عراق از سهمیه اش طبق قرارداد کاهش تولید فراتر نرود.

 عراق با شرکت لوک اویل روسیه به توافق رسیده تا 50 هزار بشکه در روز از تولید میدان نفتی قرنه غرب2 کم کند و تولید آن  به 275 هزار بشکه در روز برسد. تولید در این میدان نفتی در آوریل 395 هزار بشکه در روز بود.

مدیران نفتی عراق اعلام کردند شرکت نفت بصره از بریتیش پترولیوم خواسته تا تولید در میدان نفتی رمیله را 140 هزار بشکه در روز پایین بیاورد.

شرکت اکسون موبیل هم توافق کرده 70 هزار بشکه در روز از تولید میدان نفتی قرنه غرب1 را کاهش دهد.

 عراق به اوپک اعلام کرده به تدریج تولید نفت خود را پایین می‌آورد تا به سطح سهمیه اش در قرارداد کاهش تولید برسد.

 روسیه و متحدانش آن در ششم ژوئن توافق کردند قرارداد کاهش تولید را تا پایان جولای ادامه دهند. اجرای این قرارداد باعث شده 10 درصد از عرضه جهانی نفت کاهش یافته و قیمت نفت طی دو ماه گذشته دو برابر شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر