کد خبر 444072

تعطیلی سکوهای نفتی آمریکا در خلیج مکزیک

شرکت‌های انرژی آمریکا با نزدیک شدن طوفان کریستوبال ۱۰ درصد از سکوهای تولیدی خود را تخلیه و حدود ۳۰ درصد از تولید نفت دریایی را متوقف کرده اند که باعث افزایش قیمت بنزین شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ با ورود طوفان گرمسیری کریستوبال به خلیج مکزیک در آمریکا، شرکت‌های انرژی این کشور در روز جمعه 10 درصد از سکوهای تولیدی خود را تخلیه کرده و حدود 30 درصد از تولید نفت دریایی را متوقف کردند. به این ترتیب قیمت بنزین افزایش یافت.

 طبق گزارش مرکز ملی طوفان آمریکا، طوفان کریستوبال روز جمعه در 860 کیلومتری دهانه رودخانه میسیسیپی قرار داشت و با سرعت 21 کیلومتر در ساعت به سمت شمال پیش می رفت.

 شرکتهای ایکویینر، بریتیش پترولیوم و اکسیدنتال پترولیوم تولید را متوقف و کارکنان خود را تخلیه کرده اند. شرکتهای مورفی اویل و رویال داچ شل هم سکوهای نفتی خود را تخلیه کرده اند.

 65 تاسیسات نفتی دریایی در روز جمعه تخلیه شده است. با بسته شدن این سکو های نفتی، تولید 544814 بشکه در روز نفت و 601 میلیون فوت مکعب گاز طبیعی متوقف شده است.

 به این ترتیب قیمت بنزین در گالف کوست افزایش یافته و به 11.50 سنت در هر گالن رسید.

 مرکز ملی طوفان آمریکا که در میامی قرار دارد ورود این طوفان را اعلام کرده و هشدارهای مربوط به این طوفان در مناطقی مثل لوییزیانا تا اوشن اسپرینگز میسیسیپی افزایش یافته است. این طوفان بادهایی با سرعت 64 کیلومتر در ساعت دارد که به 96 کیلومتر در ساعت هم می‌رسد.

 پیش بینی می شود این طوفان مرکز لوییزیانا را در روز یکشنبه تحت تاثیر قرار دهد و قبل از آن از مناطق تولید نفت دریایی آمریکا بگذرد. آبهای خلیج مکزیک آمریکا 15 درصد کل تولید نفت کشور را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر