کد خبر 439794

کویت و عربستان تولید نفت از میدان نفتی مشترک را متوقف می‌کنند

کویت و عربستان سعودی توافق کرده‌اند تولید نفت از میدان نفتی مشترک الخفجی را به مدت یک ماه از اول ژوئن متوقف کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عربستان و کویت به دنبال توافق اخیر کشورهای صادر کننده نفت برای بازگرداندن ثبات به بازار جهانی نفت، توافق کردند که تولید نفت از میدان مشترک الخفجی را تا یک ماه متوقف کنند.

به گزارش بامداد یکشنبه خبرگزاری رویترز، روزنامه الرأی کویت نوشت که این کشور و عربستان سعودی توافق کرده‌اند که از اول ژوئن (۱۲ خردادماه) به مدت یک ماه تولید نفت از میدان مشترک الخفجی را متوقف کنند.

این توافق پس از آن اعلام می‌شود که کشورهای صادرکننده نفت در قالب اوپک پلاس تصمیم گرفتند که برای بازگرداندن ثبات به بازار جهانی نفت، تولید نفت خود را به میزان ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

همزمان با شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای جهانی برای نفت، قیمت جهانی نفت با سقوط بی‌سابقه‌ای در سال ۲۰۲۰ مواجه شد. در پی بروز این بحران در بازار جهانی نفت، سرانجام در آخرین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ کشور عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تصمیم گرفته شد تا این کشورها برای مقابله با کاهش بی‌سابقه قیمت جهانی نفت و بهبود اوضاع اقتصادی به میزان ۱۰ میلیون بشکه معادل ۲۳ درصد از تولیدات خود را کاهش دهند.

طبق اخبار منتشره کشورهای عضو اوپک پلاس در ماه ژوئن (خرداد/تیر) نشستی به صورت ویدئویی برگزار می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر