{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438686

با بازگشت سهمیه بندی بنزین در ایران، نسبت قیمت CNG‌ به بنزین از حدود یک دوم به حدود یک هفتم افزایش یافت و افزایش فاصله قیمت این دو نوع سوخت، تقاضا برای سوخت CNG را در ایران افزایش داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، فاصله قیمتی عرضه سوخت CNG‌ و عرضه بنزین، همواره به عنوان یکی از چالش های افزایش تقاضا برای سوخت CNG‌مطرح بوده چرا که کارشناسان امر معتقدند این فاصله قیمتی باید به اندازه ای باشد که یک فاکتور محرک در جهت ایجاد جذابیت به سمت مصرف CNG محسوب شود.

تا آبان ماه سال 98 که قیمت بنزین 1000 تومان و تک نرخی بود، قیمت CNG حدودا نصف قیمت بنزین در کشور بود و این فاصله قیمتی، نمی توانست به اندازه مطلوب، محرک جایگزینی CNG با بنزین باشد. با بازگشت سهمیه بندی بنزین از بامداد 24 آبان ماه 98، فاصله قیمت CNG با قیمت بنزین آزاد، از یک دوم به حدود یک هفتم رسید و این فاصله قیمتی یک ابزار محرک تقاضا برای سوخت CNG بود؛ چرا که مصرف CNG‌ از حدود 19 میلیون مترمکعب در روز به حدود 24 میلیون مترمکعب در روز رسید و تقاضا برای ثبت نام تبدیل خودروهای بنزین سوز به دوگانه سوز به طور قابل توجهی افزایش یافت.

فاصله قیمت بنزین و CNG‌ در کشورهای مختلف دارنده خودروهای دوگانه سوز بدین شرح است:

کشور نسبت قیمت CNG به بنزین
آرژانتین  یک سوم
چین یک دوم
برزیل یک سیزدهم
پاکستان یک پنجم
روسیه یک سوم
هند یک دوم
ترکیه 0.8
ایران

یک هفتم (بنزین آزاد) و یک سوم (بنزین یارانه ای)

ارسال نظر

 • رامین
  ۲ ۰

  ماشینهاشون هم مقایسه میکردی!!!!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا نویسنده توهم زده ،قیمت الان بنزین را با بقیه کشورها مقایسه کن ،مگر اینکه نویسنده هنوز بنزین ۱۰۰۰تومانی بزنه!!!!

 • هادی
  ۱ ۰

  درامد هارو هم مقایسه کنید

 • رضا عابدی
  ۱ ۰

  آقا حقوق آن کشورها با ایران رو هم مقایسه کنید و همچنین کیفیت خودرو و کیفیت و قیمت خودرو و قطعات آن هم مقایسه کنید و از همه مهمتر ثبات کل اجناس خوراکی و پوششی و خودرو و قطعات رو هم مقایسه کنید و جالبتر اینکه گاز ما کلا ضرر داره چون من خودرو دو گانه دارم و غیر از خرابی چیزی نداره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوست عزیز اینو برو به اونایی بگو که خارج از کشور و ندیدن نه ما... شاید بنزین در ایران ارزون باشه اما کیفیتش 10 درصد کیفیت بنزین خارج هم نمیشه چه برسه به بقیه مسایلش

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری