{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 434493

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه صادرات فرآورده‌های نفتی ایران ادامه دارد، گفت: مشکل اصلی این است که گمرک ایران با قیمت‌های جدید نفت تطبیق ندارد و پیمان سپاری‌های ارزی را با همان قیمت نفت ۶۵ دلاری انجام می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حمید حسینی امروز (یکشنبه) با بیان اینکه در تلاشیم تا با همکاری گمرک و وزارت نفت این قیمت ها اصلاح شود، تاکید کرد: صادرات فراورده‌ها ادامه دارد. در عراق نیز از ابتدای ماه مبارک رمضان قرنطینه کاهش پیدا کرده و مصرف افزایش خواهد داشت. در اقلیم کردستان این کشور نیز در روزهای آینده اوضاع عادی خواهد شد.

به گفته حسینی صادرات پتروشیمی، فرآورده‌های نفتی، گاز و برق ایران در مجموع سالانه ۲۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود که ۱۲ میلیارد آن مربوط به پتروشیمی، ۸ میلیارد فرآورده‌های نفتی، یک میلیارد دلار صادرات برق و مابقی مربوط به صادرات گاز است.

وی افزود: قیمت‌گذاری این محصولات همگی وابسته به نفت است و زمانی که قیمت نفت کاهش پیدا می‌کند، قیمت این محصولات نیز با افت همراه خواهد بود.

قیر از بنزین گران‌تر شد

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی گفت: فرآورده‌های سنگین کمترین کاهش قیمت را داشته اند تا آنجا که اکنون قیمت قیر از قیمت بنزین بیشتر است.

به گفته حسینی، با توجه به کاهش قیمت نفت احتمال می‌دهیم که هفت تا هشت میلیارد دلار از مجموع صادرات فرآورده های نفتی و پتروشیمی ایران کم شود که حکایت از کاهش ۳۲ درصدی ارزش صادرات این محصولات دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری