{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433502

شرکت نفت ملی ابوظبی (ادناک) به خریداران خود اطلاع داده که عرضه نفت خام در ماه مه را برای تمام درجات نفت خود کاهش می دهد.

 به گزارش رویترز، شرکت نفت ملی ابوظبی (ادناک) به خریداران خود اطلاع داده که عرضه نفت خام در ماه مه را برای تمام درجات نفت خود کاهش می دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ادناک عرضه نفت خام موربان و آپر زاکوم را 15 درصد در ماه مه پایین می آورد و عرضه نفت خام ام لولو و داس را 5 درصد کاهش می دهد.

 این اقدام پس از بسته شدن قرارداد تاریخی کاهش تولید توسط سازمان کشورهای تولید کننده نفت و متحدانش به رهبری روسیه با هدف افزایش قیمت نفت در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا انجام می گیرد.

 میلیاردها نفر در سراسر دنیا خانه‌نشین شده‌اند تا روند گسترش ویروس کرونا کند شود. به این ترتیب تقاضا برای نفت خام کاهش یافته و باعث عرضه بیش از حد این کالا به بازار شده است. پالایشگاه ها نفت خام کمتری نسبت به وضعیت معمول مصرف می‌کنند بنابراین صد ها میلیون بشکه نفت در سراسر جهان وارد تاسیسات ذخیره سازی می شود.

 این شرکت نفتی طی نامه‌ای به خریداران خود نوشت:« با مدیریت دولت امارات و طبق قرارداد جدید کاهش تولید بین اوپک و متحدانش، شرکت ادناک متعهد است تولید نفت خود را کاهش دهد».

شرکت آرامکوی عربستان هم در اقدامی مشابه حدود 4 میلیون بشکه در روز نفت خام برای مشتریان آسیایی خود در نظر گرفته که حدود دو میلیون بشکه کمتر از مقدار کامل طبق قراردادهای آنهاست.

 طبق گزارش وزارت نفت عمان، این کشور هم شرکت های تولید نفت خود را موظف کرده 200 هزار بشکه در روز از اول ماه مه تا پایان ژوئن از تولید خود کم کنند و این تصمیم را به اطلاع مشتریانش هم می رساند.

 قیمت نفت خام آمریکا در روز دوشنبه برای اولین بار در تاریخ به زیر صفر دلار رسید و رکورد منفی 37.63 دلار را ثبت کرد یعنی تاجران نفتی باید برای رها شدن از دست نفتشان پول بپردازند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری